System szkolnictwa przyjęty w Polsce po 1991 roku nie sprzyjał rozwojowi szkolnictwa zawodowego oraz rozwijaniu w szeregu branżach właściwych kompetencji zawodowych odpowiadających współczesnemu stanowi rozwiązań technologicznych. U źródeł takiego stanu rzeczy był m. in. brak funduszy na doskonalenie bazy szkoleniowej oraz likwidacja dużej liczby szkół przyzakładowych, odbieranych przez zarządzających przemysłem jako zbędne obciążenie finansowe firm.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom rynku firma Bosch Rexroth proponuje od szeregu lat pakiet szkoleń technicznych prowadzonych również w kraju. Wśród tego pakietu poczesne miejsce zajmują szkolenia z zakresu hydraulicznych układów napędu i sterowania. Szkolenia te dedykowane są przede wszystkim dla pracowników służb utrzymania ruchu oraz konstruktorów pragnących wykorzystać standardowe i najnowsze rozwiązania techniczne marki Rexroth.
W ramach doskonalenia bazy szkoleniowej, mającego na celu jakościową poprawę procesu dydaktycznego w tym, umożliwienie samodzielnego, praktycznego działania uczestników szkolenia na układach hydraulicznych, rozbudowane zostało laboratorium dydaktyczne w siedzibie firmy Bosch Rexroth Sp. z o. o. w Warszawie. Dotychczasowa baza dydaktyczna oparta na stacji roboczej WS290 (poprzednie oznaczenia DS4) została wyposażona w dwa dwustronne stanowiska do samodzielnych ćwiczeń praktycznych z zakresu hydraulicznych układów napędu i sterowania. Stanowiska te stanowią podstawowe elementy systemu szkoleniowego, który został opracowany i stale jest doskonalony przez zespół specjalistów z The Drive & Control Academy Bosch Rexroth AG.
Źródło: Bosch Rexroth
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |