Trako 2015: nagroda dla ABB za system ENVILINE ERS - ABB - ODZYSKIWANIE ENERGII KINETYCZNEJ - ENVILINE - TRAKO
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Trako 2015: nagroda dla ABB za system ENVILINE ERS
drukuj stronę
poleć znajomemu

Trako 2015: nagroda dla ABB za system ENVILINE ERS

Trako 2015: nagroda dla ABB za system ENVILINE ERS
fot. ABB

Trako, największe i najbardziej prestiżowe targi kolejowe w Polsce, już za nami. W tym roku do Gdańska zawitało przeszło 600 firm z ponad 20 krajów. Jednym z wystawców była firma ABB, która otrzymała nagrodę im. prof. Jana Podoskiego za system ENVILINE ERS.

ENVILINE ERS otrzymał wyróżnienie w kategorii „Infrastruktura zasileniowa i elektroenergetyczna”. Jury konkursu, organizowanego przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej, doceniło innowacyjność systemu oraz liczne zalety, które przyczyniają się do bardziej energooszczędnego funkcjonowania sieci trakcyjnej w komunikacji miejskiej.

ENVILINE ERS to owoc współpracy inżynierów ABB z Aleksandrowa Łódzkiego oraz naukowców z Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB w Krakowie. Nagrodzony system umożliwia odzyskiwanie energii z hamujących pojazdów. W celu uniknięcia rozpraszania energii na rezystorach pokładowych, w których zamieniania jest ona na ciepło i bezpowrotnie tracona, układ ERS oddaje ją do sieci prądu przemiennego. Zgromadzona energia może zostać sprzedana do dystrybutora energii elektrycznej lub zużytkowana przez potrzeby własne podstacji (klimatyzacja, czy też oświetlenie). Dzięki temu całkowita ilość energii wykorzystanej przez system transportu trakcyjnego może zostać zmniejszona o 10-30 proc. bez konieczności inwestowania w nowy tabor lub systemy sterowania siecią.

 – Cieszymy się, że nasz produkt, który powstał w Polsce, został doceniony przez rodzime środowisko. Nagroda imienia profesora Podoskiego ma dla nas szczególne znaczenie, bo wyróżnia najlepsze rozwiązania technologiczne dla trakcji elektrycznej i jest sygnowana nazwiskiem honorowej postaci w historii elektryfikacji polskiego transportu szynowego – powiedział Maciej Kordas, kierownik obszaru sprzedaży w lokalnej Dywizji Automatyzacji Produkcji i Napędów ABB.

Nagroda zdobyta na targach TRAKO 2015 jest kolejnym wyróżnieniem dla systemu ERS, który został już nagrodzony m.in. na targach Railtex 2013 w Londynie oraz zdobył prestiżowy tytuł IET Innovation Vehicle Technologies Award, przyznawany przez Institution of Engineering and Technology.

Więcej na temat systemu ENVILINE ERS: www.abb.pl/ENVILINE

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl