Rękawice izolacyjne Electrosoft Bicolor ze zwiększoną ochroną przed łukiem elektrycznym - ŁUK ELEKTRYCZNY - OCHRONA PRZECIWPORAŻENIOWA - HONEYWELL SAFETY PRODUCTS - RĘKAWICE OCHRONNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rękawice izolacyjne Electrosoft Bicolor ze zwiększoną ochroną przed łukiem elektrycznym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rękawice izolacyjne Electrosoft Bicolor ze zwiększoną ochroną przed łukiem elektrycznym

Rękawice izolacyjne Electrosoft Bicolor ze zwiększoną ochroną przed łukiem elektrycznym
fot. Honeywell

Honeywell wprowadza na rynek rękawice dielektryczne Electrosoft Bicolor 

Firma Honeywell ogłosiła wprowadzenie na rynek rękawic izolowanych Electrosoft Bicolor, nowych dwukolorowych modeli z segmentu premium o właściwościach dielektrycznych, które zapewniają doskonałe bezpieczeństwo dla pracowników narażonych na porażenie prądem. Rękawice Bicolor dostępne są we wszystkich klasach ochrony przed elektrycznością – od klasy 00 (500 woltów) aż do klasy 4 (36 000 woltów), co sprawia, że są odpowiednie dla pracowników sektora użytku publicznego, elektrycznego, kolejowego, telekomunikacyjnego oraz konserwacji przemysłowej.

  Ochrona jest niewątpliwie kluczowym elementem podczas prac przebiegających na, w lub przy instalacjach elektrycznych, jak również przy konserwacji elektrowni i innych urządzeń, których nie można wyłączyć. Jednym z wyzwań, jakim stawia czoło każda osoba pracująca w środowisku elektrycznym, jest upewnienie się aby właściwości ochronne używanych w danym momencie rękawic nie uległy w żaden sposób pogorszeniu. Nowa, innowacyjna dwukolorowa konstrukcja modeli - czerwone od zewnątrz, beżowe od wewnątrz - oferuje zatem bezpieczny wskaźnik wizualny. Pozwala on użytkownikowi łatwiej i szybciej zidentyfikować wszelkie przecięcia, przetarcia lub rozdarcia powierzchni rękawicy, które mogłyby mieć wpływ na parametry bezpieczeństwa – wyjaśnia Gregory Tessier, menadżer ds. produktów firmy Honeywell Safety Products.

Rękawice Elektrosoft Bicolor posiadają atesty i certyfikację IEC-EN60903, a także spełniają wymagania BG ETEM z normą DGUV 203-077 (BGI/GUV-I 5188) w kwestii ochrony przed łukiem elektrycznym, co gwarantuje dodatkowy poziom ochrony podczas pracy pod napięciem i w przypadku ryzyka wystąpienia łuku elektrycznego.

Zgodnie z normą EN 61482-1-2 modele te były poddane również testom w odległości 15 cm od łuku elektrycznego, a nie tylko przy dystansie 30 cm, jak wskazują oficjalne zalecenia testowe. Rękawice Elektrosoft Bicolor klasy 0 w połączeniu ze specjalną bawełnianą wyściółką mogą być zatem stosowane w odległościach krótszych niż 30 cm.

Producent zapewnia, że pomimo zastosowania wysokiej klasy ochrony nowe rękawice zapewniają użytkownikowi znakomitą zręczność. Electrosoft Bicolor dostępne są w rozmiarach od 7 do 12.

Źródło: Honeywell

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl