Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych - UKŁADY NAPĘDOWE - BOSCH REXROTH - NAPĘD HYDRAULICZNY - PRZENOŚNIKI TAŚMOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych

Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych
fot. Bosch Rexroth

Dostarczenie dowolnego surowca z miejsca na miejsce jest zwykle trudniejsze, niż by się wydawało. Ładowanie, rozładowywanie i transport nakładają szczególne wymagania dla maszyn i urządzeń. Rozwiązania napędowe firmy Bosch Rexroth można łatwo dostosowywać zarówno do realizowanego zadania, jak i do ładunku.Wydajność w każdych warunkach

W napędach przenośników taśmowych występuje wysoki rozruchowy moment obrotowy i częste skoki obciążenia w trudnym środowisku roboczym. Modułowe rozwiązania napędowe posiadają wbudowaną ochroną przed obciążeniem udarowym, co zabezpiecza maszynę przed uszkodzeniem i nieprzewidywalnym przestojem.

5 głównych zalet systemów napędów hydraulicznych:

 1. Sterowanie momentem obrotowym
  Technika bezpośrednich napędów hydraulicznych umożliwia rozruch przenośnika od początku z pełnym momentem obrotowym i utrzymanie go przez dowolnie długi czas. Oznacza to, że przenośnik można uruchomić pod pełnym obciążeniem.
 2. Przestrzeń
  Silnik hydrauliczny ma niewielkie wymiary, nie wymaga stosowania elementów osiujących i jest montowany osobno od pozostałych części napędu.
 3. Oszczędność miejsca
  Silnik hydrauliczny udostępnia dużą moc przy niewielkich wymiarach, bez zastosowania przekładni, sprzęgieł, dodatkowych fundamentów i elementów osiujących.
 4. Uruchamianie i zatrzymywanie bez ograniczeń
  Można bez ograniczeń uruchamiać i zatrzymywać przenośnik taśmowy wyposażony w bezpośredni napęd hydrauliczny. Ponadto taśma przenośnika może poruszać się z dowolną prędkością ze swojego zakresu — ciągle i bez ograniczenia czasu.
 5. Niezawodność
  Bezpośrednie napędy hydrauliczne udowodniły już swoją dużą niezawodność. Zasada ich działania dobrze sprawdza się w przenośnikach, gdzie zapewniają długotrwałe, bezproblemowe działanie.
 6. Maksymalny czas dostępności
  Systemy są zaprojektowane tak, aby zapewniać długi czas eksploatacji z maksymalną dostępnością. 

 

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Arkadiusz Bręk
tel.: +48 61 816 77 69
email: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl