Napędy i sterowania hydrauliczne firmy Bosch Rexroth w kombajnie chodnikowym FR 160 FAMUR S.A. - KOPALNIA WĘGLA - WYDOBYCIE - BOSCH REXROTH - NAPĘDY - MASZYNY GÓRNICZE - NAPĘD HYDRAULICZNY - KOMBAJNY GÓRNICZE - KOMBAJN - FAMUR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Napędy i sterowania hydrauliczne firmy Bosch Rexroth w kombajnie chodnikowym FR 160 FAMUR S.A.
drukuj stronę
poleć znajomemu

Napędy i sterowania hydrauliczne firmy Bosch Rexroth w kombajnie chodnikowym FR 160 FAMUR S.A.

Napędy i sterowania hydrauliczne firmy Bosch Rexroth w kombajnie chodnikowym FR 160 FAMUR S.A.
fot. Bosch Rexroth

Ważną częścią procesu wydobycia węgla kamiennego są dołowe prace przygotowawcze wykonywane najczęściej za pomocą kombajnów chodnikowych (samojezdna maszyna górnicza przeznaczona do drążenia wyrobisk korytarzowych i komorowych głównie w skałach płonnych). Istotą jej działania jest skrawanie skały przez obrotowy organ urabiający zamontowany na ruchomym ramieniu. Urobiona skała pobierana jest przez umiejscowiony w przedniej części kombajnu system ładujący, który połączony z kombajnowym przenośnikiem zgrzebłowy, podaje urobek na znajdujący się za kombajnem system transportu – przenośnik lub wóz odstawczy.

 

Jednym z najnowszych przykładów możliwości zastosowania zespołów hydrauliki siłowej Bosch Rexroth w tym obszarze jest nowy typ kombajnu chodnikowego FR160, który dołączył do oferty kombajnów chodnikowych FAMUR, czołowego polskiego producenta maszyn górniczych. Jego nowoczesna konstrukcja została opracowana z myślą o oczekiwaniach użytkowników, poszukujących wydajnych i bezpiecznych rozwiązań, które pozwalają na osiąganie bardzo dobrych wyników produkcyjnych. Kombajn przeznaczony jest do drążenia wyrobisk korytarzowych poprzez urabianie kopalin użytecznych, jak również skał płonnych o wytrzymałości na ściskanie do 95 MPa.

Założenia techniczne dla nowej maszyny opracowali inżynierowie z Centrum Badawczo-Rozwojowego GRUPY FAMUR - FAMUR Institute.

Przyświecał im cel uzyskania możliwości automatyzacji pracy kombajnu, a w tym zdalnego sterowania pracą maszyny w strefach zagrożonych wybuchem IM2 wg RL 94/9/EC.

Kombajn FR 160 podczas testów w FAMUR S.A.

Kombajn FR 160 podczas testów w FAMUR S.A.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Mirosław Kulesza
tel.: +48 32 363 51 12
e-mail: miroslaw.kulesza@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl