Nowa technologia Safe Energy Control (SEC) w ogranicznikach przepięć Phoenix Contact - ODGROMNIKI - OGRANICZNIKI PRZEPIĘĆ - PHOENIX CONTACT - OGRANICZNIKI ISKIERNIKOWE - OCHRONA PRZED PRZEPIĘCIAMI - SEC - SAFE ENERGY CONTROL - BICONNECT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa technologia Safe Energy Control (SEC) w ogranicznikach przepięć Phoenix Contact
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa technologia Safe Energy Control (SEC) w ogranicznikach przepięć Phoenix Contact

Nowa technologia Safe Energy Control (SEC) w ogranicznikach przepięć Phoenix Contact
fot. Phoenix Contact

Ochrona przed przepięciami w nowej odsłonie – bezpieczne panowanie nad energią

Ochrona od prądów piorunowych i przepięć dla obwodów zasilania stała się obecnie szczególnie skuteczną i trwałą. Jest to efekt zastosowania nowej technologii Safe Energy Control (SEC) w iskiernikach firmy Phoenix Contact.

Wszystkie znane elementy chroniące nowej rodziny zostały w pełni przeprojektowane i obecnie oparte są o technologię SEC. Sercem odgromnika Typ 1 jest iskiernik, który niezwykle skutecznie ogranicza prądy następcze. We wcześniejszych technologiach bezpieczniki systemów zasilania były czasem wyzwalane niewielkimi impulsami, obecnie ta niedogodność jest przeszłością dzięki technologii SEC. Aparaty są niezwykle wytrzymałe i działają dyskretnie bez szkody dla chronionego systemu.

Ograniczniki Typ 2 oraz Typ 3 zostały zaprojektowane dla uzyskania  wielkich możliwości jak i niezawodności działania. Zwarta budowa oraz dowolność wtykania wkładek ograniczników czynią tak instalowanie jak i obsługę łatwiejszymi.

Ogranicznik Typ 2 zajmuje tylko 12 milimetrów na jeden kanał. Nowe urządzenie Typ 3 obecnie łączy ogranicznik przepięć z wewnętrznymi bezpiecznikami w niezwykle zwartej budowie. Zastosowanie wkładek we wszystkich produktach pozwala na szybki i prosty pomiar izolacji systemu zasilania.

CHECKMASTER 2, dostępne zmodyfikowane przenośne laboratorium, umożliwia powtarzalne badanie wkładek ograniczników

Nowa rodzina produktów jest szczególnie prosta w instalacji. Podstawy jak i wkładki mogą być obrócone o 180° dzięki temu przewody mogą być tak krótkie, jak to możliwe, jak też opisy na każdym z elementów mogą być łatwo odczytane.

Podwójne zaciski Biconnect pozwalają na podwójne przyłączenie na jeden kanał, co pozwala tworzyć układ przelotowy, tzw układ połączeń V.

Szczególnie duże powierzchnie do wprowadzenia opisów na wkładkach umożliwiają prostą identyfikację w szafie sterowania. Optyczne wskaźniki statusu pozyskały też bardziej jaskrawe kolory dla szybszej identyfikacji stanu wkładek.

Dowiedz się więcej

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Phoenix Contact Sp. z o.o.
ul. Bierutowska 57-59, Wrocław
tel.  071 39 80 410
www.phoenixcontact.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl