ABB i Samsung SDI będą wspólnie rozwijać mikrosieci w skali globalnej - ABB - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - MIKROINSTALACJE - SAMSUNG SDI - MIKROSIECI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB i Samsung SDI będą wspólnie rozwijać mikrosieci w skali globalnej
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB i Samsung SDI będą wspólnie rozwijać mikrosieci w skali globalnej

ABB i Samsung SDI będą wspólnie rozwijać mikrosieci w skali globalnej
fot. ABB

ABB oraz firma Samsung SDI, wiodący producent akumulatorów litowo-jonowych, podpisały list intencyjny w celu promowania rozwiązań dotyczących mikrosieci na całym świecie.

Obie firmy utworzą globalne partnerstwo o charakterze komercyjnym w celu opracowania i wprowadzenia na rynek modułowych i skalowalnych rozwiązań z zakresu mikrosieci, wykorzystujących akumulatory litowo-jonowe do magazynowania energii.

Doświadczenie ABB związane z długoletnią obecnością na światowym rynku w roli lidera technologii sieci elektroenergetycznych i znaczenie jej serwisu o globalnym zasięgu w połączeniu z innowacyjną technologią zastosowaną w akumulatorach litowo-jonowych firmy Samsung SDI umożliwi przyspieszenie wzrostu rynku. Dzięki temu rozwiązania z zakresu mikrosieci staną się rzeczywistą alternatywą promującą i poszerzającą dostęp do energii elektrycznej na rynkach rozwijających się i na odległych obszarach, zapewniając niezawodność zasilania, elastyczność i bezpieczeństwo. 

 – ABB jest bardzo zadowolona z faktu podpisania protokołu ustaleń z firmą Samsung SDI. Mikrosieci są wykorzystywane w coraz szerszym zakresie zarówno na rynkach rozwijających się, jak i tych rozwiniętych, i stanowią kluczowy obszar wzrostu w strategii Next Level firmy ABB. Ten strategiczny alians umożliwia połączenie naszych uzupełniających się możliwości i pozwala dostarczać naszym klientom zoptymalizowane rozwiązania – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer.

 – Alians z ABB stanowi dla firmy Samsung podstawę do umocnienia pozycji światowego lidera na rynku mikrosieci. Wraz z ABB będziemy dążyć do opracowania i rozwoju nowych produktów, jak również do zdobycia nowych rynków w celu utrzymania pozycji najlepszej firmy ESS na świecie – powiedział Namseong Cho, prezes Samsung SDI.

ABB udostępni technologie do elektryfikacji, optymalizacji sterowania, stabilizacji i świadczenia specjalistycznych usług doradczych. Samsung SDI udostępni natomiast akumulatory i systemy zarządzania nimi. Porozumienie dodatkowo ułatwi firmom ABB i Samsung dostarczanie zaawansowanych rozwiązań na globalny rynek mikrosieci.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl