Sukces polskich zespołów w międzynarodowym konkursie XPLORE New Automation Award - PHOENIX CONTACT - KONKURS TECHNOLOGICZNY - XPLORE NEW AUTOMATION AWARD
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sukces polskich zespołów w międzynarodowym konkursie XPLORE New Automation Award
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sukces polskich zespołów w międzynarodowym konkursie XPLORE New Automation Award

Sukces polskich zespołów w międzynarodowym konkursie XPLORE New Automation Award
fot. Phoenix Contact

Pod koniec marca w siedzibie Phoenix Contact w Bad Pyrmont było bardzo tłoczno. Panowała radosna i pełna ekscytacji atmosfera. 33 zespoły z 14 krajów zostało zaproszonych do Niemiec aby zaprezentować swoje projekty zrealizowane w ramach konkursu XPLORE New Automation Award organizowanego przez Phoenix Contact.

Konkurs ma na celu umożliwienie młodym ludziom realizację ich innowacyjnych pomysłów oraz dać możliwość rozwijania pasji do technologii. Młodzi automatycy z całego świata mają mieli możliwość realizacji swoich projektów w 7 kategoriach. W tej edycji konkursu pośród 100 wybranych półfinalistów aż 13 zespołów pochodziło z Polski. Wszystkie projekty zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Phoenix Contact.

Jury wybrało 33 finalistów, którzy przyjechali do Niemiec zaprezentować swoje zrealizowane projekty. 3 zespoły z Polski znalazły się w tym gronie – zespół z Politechniki Warszawskiej z projektem „Automatic train”, zespół z Technikum im. Cegielskiego w Poznaniu z projektem „Smart mirrors” oraz studenci z Uniwersytetu Warmii i Mazur z „Muppet theater”. Po prezentacjach projektów i długich obradach jury nadszedł czas na ogłoszenie zwycięzców.

Podczas uroczystej ceremonii wręczenie nagród dwa zespoły z Polski stanęły na podium. Zespół z Uniwersytetu Warmii i Mazur zajął III miejsce w kategorii Rekreacja. II miejsce zajął zespół z Technikum im Cegielskiego w kategorii Młodzi inżynierowie. Zwycięskie zespoły ze wszystkich kategorii otrzymają nagrody z rąk niemieckiego ministra gospodarki i technologii w Hanowerze podczas międzynarodowych targów Hanover Fair. Wszystkie ważne informacje dotyczące konkursu i zwycięzców można znaleźć na stronie głównej Xplore konkursu www.xplore.org

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Phoenix Contact Sp. z o.o.
Phoenix Contact Sp. z o.o.
ul. Bierutowska 57-59, Wrocław
tel.  071 39 80 410
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl