Największy na świecie wyłącznik generatorowy w Elektrowni Kozienice - ELEKTROWNIA - ABB - WYŁĄCZNIKI GENERATOROWE - KOZIENICE - BLOK ENERGETYCZNY - ENERGETYKA ZAWODOWA - GCB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Największy na świecie wyłącznik generatorowy w Elektrowni Kozienice
drukuj stronę
poleć znajomemu

Największy na świecie wyłącznik generatorowy w Elektrowni Kozienice

Największy na świecie wyłącznik generatorowy w Elektrowni Kozienice
fot. ABB

W Elektrowni systemowej Kozienice w Polsce zostanie zainstalowany największy wyłącznik generatorowy (GCB) – pierwszy taki w Europie. Wyłącznik typu HEC 9-250 XL produkowany przez ABB zostanie zamontowany na bloku 11 o mocy 1075 MW. Blok ten będzie największym blokiem energetycznym w kraju.

Zużycie energii elektrycznej w Polsce stale rośnie i taka tendencja przewidywana jest w następnych dekadach. Rosnące zapotrzebowanie na energię wymusza budowę nowych elektrowni oraz modernizację starszych bloków. Blok 11 położonej na południe od Warszawy Elektrowni Kozienice stanie się najnowocześniejszym blokiem energetycznym w swojej klasie.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii oraz niskim kosztom eksploatacji wyłączniki generatorowe produkcji ABB są wykorzystywane w Kozienicach już od czterech dekad. Pierwszymi zainstalowanymi wyłącznikami były – dostarczone w latach 70-tych ubiegłego stulecia przez Brown Boveri & Cie (BBC) – wyłączniki wydmuchowe typu DR. W latach 2000-2001 zostały one zastąpione wyłącznikami typu HEC 6 w technologii SF6, które skutecznie funkcjonują do dzisiaj.

Wyłącznik GCB HEC 9-250XL (prąd znamionowy 33.500 A, prąd zwarciowy 250 kA) powstanie w renomowanej i nagradzanej fabryce w Zurichu w Szwajcarii. Od momentu wprowadzenia go na rynek w 2012 roku, HEC 9 pozostaje niedoścignionym wyłącznikiem o wysokiej sprawności i niewielkich kosztach eksploatacji, który spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodności wypracowane dla największych bloków energetycznych - do 1800 MW.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl