URE podsumowało zmiany sprzedawców energii elektrycznej w 2014 r. - RYNEK ENERGII ELEKTRYCZNEJ - URE - ZMIANA SPRZEDAWCY ENERGII
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności URE podsumowało zmiany sprzedawców energii elektrycznej w 2014 r.
drukuj stronę
poleć znajomemu

URE podsumowało zmiany sprzedawców energii elektrycznej w 2014 r.

URE podsumowało zmiany sprzedawców energii elektrycznej w 2014 r.
fot. © lefflexus - Fotolia.com

Na przestrzeni ubiegłego roku liczba gospodarstw domowych, które zmieniły sprzedawcę energii elektrycznej wzrosła o ponad 112%. Od początku procesu liberalizacji rynku dokonało tego blisko 288 tys. gospodarstw.

Najnowsze dane z prowadzonego przez URE comiesięcznego monitoringu zmian sprzedawcy energii elektrycznej wskazują, że w grudniu 2014 r.  do nowego dostawcy przeszło 9497 gospodarstw domowych i 982 podmioty instytucjonalne. W 2014 r. najwięcej takich przejść w przypadku gospodarstw domowych notowano w maju - ponad 16 tys. W przypadku podmiotów instytucjonalnych - w styczniu, kiedy dostawcę zmieniło ok. 8,4 tys. podmiotów.

Jak dowodzi poniższy wykres, od początku procesu liberalizacji rynku energii, czyli na przestrzeni ostatnich pięciu lat, zmiany dostawcy dokonało ok. 288 tys. gospodarstw domowych i blisko 123 tys. podmiotów instytucjonalnych. W 2014 r. dynamika zmian w przypadku tych pierwszych wyniosła 112,2%, a przypadku tych drugich - 32,6%.

 

Na podstawie danych przedstawionych przez operatorów systemów dystrybucyjnych w ankietach miesięcznych dot. informacji o odbiorcach, którzy zmienili sprzedawcę oraz postępach prac nad generalnymi umowami dystrybucyjnymi.


follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
dokładnie i maja gwarancje stalej ceny przez 2 lata
No avatar
Gość
Z tego co słyszałem mają dobre warunki ceny i są wiarygodną firmą od lat na rynku.
No avatar
Gość
Ja też się zastanawiam, czy przejść do innej firmy. Przeglądałem oferty i w firmie novum wydaję się być atrakcyjna tylko wolałbym się podpytać, czy ktoś miał do czynienia z nimi

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl