Mechanizmy śrubowo-planetarne: Nowe rozmiary rozszerzają możliwości ich zastosowania - PRZEKŁADNIE PLANETARNE - MASZYNY I URZĄDZENIA - BOSCH REXROTH - OBRABIARKI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mechanizmy śrubowo-planetarne: Nowe rozmiary rozszerzają możliwości ich zastosowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mechanizmy śrubowo-planetarne: Nowe rozmiary rozszerzają możliwości ich zastosowania

Mechanizmy śrubowo-planetarne: Nowe rozmiary rozszerzają możliwości  ich zastosowania
fot. Bosch Rexroth

Firma Bosch Rexroth otwiera nowe możliwości zastosowania mechanizmów śrubowo-planetarnych w nowych rozmiarach. Elementy napędu o maksymalnej średnicy śrub 75 mm i największym skoku gwintu 20 mm mają maksymalną nośność statyczną na poziomie 1496 kN przy zachowaniu niewielkich wymiarów. Znakomicie nadają się do maszyn o średniej wielkości i dużym obciążeniu, takich jak prasy, wtryskarki do tworzyw sztucznych i obrabiarki.

Zasady konstrukcyjne mechanizmów śrubowo-planetarnych umożliwiają dużą nośność w odniesieniu do wymiarów instalacji. Satelity obracają się w nakrętce ze zdefiniowanym profilem kontaktu wokół gwintu, równolegle do osi napędu. Zapewnia to płynne działanie i zmniejsza emisję hałasu. Duża powierzchnia kontaktowa skutkuje wysoką sztywnością osiową i nośnością oraz długą żywotnością urządzenia. Te mechanizmy śrubowe oferują dużą precyzję i powtarzalność pozycjonowania nawet przy minimalnych zakresach ruchu. Użytkownik otrzymuje spójną jednostkę mechatroniczną jednego producenta, wyposażoną również w serwomotor oraz moduł sterujący i umożliwiającą przenoszenie dużych sił w minimalnej przestrzeni instalacji.

Kompaktowe pojedyncze nakrętki cylindryczne, nakrętki kołnierzowe i dzielone nakrętki kołnierzowe we wszystkich klasach tolerancji zapewniają dużą swobodę projektowania. W zastosowaniach wymagających wysokiej precyzji wszystkie typy nakrętek są wstępnie napięte. Umożliwia to bezluzowy ruch w klasach tolerancji T7 i T5.

Innowacyjna technologia uszczelnień firmy Bosch Rexroth zastosowana w mechanizmach śrubowo-planetarnych umożliwia zachowanie długich odstępów między smarowaniami. Obniża to koszty serwisowania i chroni środowisko naturalne dzięki zmniejszonemu zużyciu smarów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl