Jak zwiększyć dystans Ethernetu? - ETHERNET - SIECI PRZEMYSŁOWE - ELMARK AUTOMATYKA - DSL - MOXA - MEDIAKONWERTERY - EXTENDERY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Jak zwiększyć dystans Ethernetu?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak zwiększyć dystans Ethernetu?

Jak zwiększyć dystans Ethernetu?
fot. MOXA

Firma Moxa oferuje dwa typy urządzeń ułatwiających zwiększanie rozpiętości sieci opartych o Ethernet. 

Pierwszą i najczęściej stosowaną technologią są mediakonwertery światłowodowe. Mają one prawie same zalety, takie jak bardzo duży dystans transmisji, bo od 4 do 80 km. Izolacja elektryczna pomiędzy obiektami gwarantująca bezpieczeństwo sprzętu w przypadku wyładowań atmosferycznych. W przypadku światłowodów również nie występuje zjawisko spadku prędkości transmisji wraz z odległością. Jedyną wadą jaką ma ta technologia to koszt włókien światłowodowych, wyższy niż w przypadku miedzi.

Firma Moxa posiada w ofercie duży wybór mediakonwerterów światłowodowych, różniących się: typem światłowodu (wielomodowy, jednomodowy), złączami, brakiem lub możliwością konfiguracji, i prędkością transmisji. Można wyróżnić kilka grup:

Jeśli jednak z jakichś powodów nie da się zastosować technologii światłowodowej, a do dyspozycji jest 1 para skrętki UTP, to dobrym wyborem są extendery DSL Moxa. IEX-402-xyz to nowa seria extenderów DSL umożliwiająca transmisje Ethernetu na większe odległości, do nawet 8 km. Extendery te wykorzystują do komunikacji tylko jedną parę skrętki UTP, co sprawia że zbudowanie infrastruktury jest znacznie tańsze w stosunku do kosztów światłowodu.

Na obecną chwilę Moxa oferuje dwa extendery DSL, które różnią się odległością na jakiej mogą pracować oraz inną charakterystyką przepustowości w dziedzinie odległości.

Firma Moxa to producent szerokiej gamy urządzeń dla Ethernetu przemysłowego. Dzięki 25-letniemu doświadczeniu, producent ten opracowuje niezawodne i wytrzymałe urządzenia, dzięki czemu mogą one bez problemu pracować w warunkach przemysłowych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ELMARK Automatyka S.A.
ELMARK Automatyka S.A.
ul. Niemcewicza 76, Warszawa-Wesoła
tel.  22 773 79 37
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl