Napędy i sterowanie w przemyśle gumowym - STEROWANIA - BOSCH REXROTH - TECHNIKA NAPĘDOWA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Napędy i sterowanie w przemyśle gumowym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Napędy i sterowanie w przemyśle gumowym

Napędy i sterowanie w przemyśle gumowym
fot. Bosch Rexroth

Trudne wymagania stawiane w przemyśle gumowym nie tylko wywołały szereg pytań i wyzwań, lecz także doprowadziły do powstania innowacyjnych produktów i lepszych rozwiązań. Jednym z nich są wprawadzone przez firmę Bosch Rexroth systemy, umożliwiające uzyskanie większych wydajności maszyn oraz zwiększające możliwości w zakresie sterowania. Tworzą one wraz z rozwiązaniami napędowymi marki Rexroth jeszcze lepszą bazę do wyposażania wszystkich typów i rozmiarów mikserów, walcarek, kalandrów, wytłaczarek itp.

Wszechstronne systemy bazujące na konstrukcji modułowej ułatwiają przystosowanie do zmieniających się potrzeb teraz i w przyszłości. Jeśli proces produkcyjny wymaga większej prędkości niż ta, którą mogą uzyskać początkowo zainstalowane urządzenia, możliwe będzie łatwe dodanie kolejnego modułu do układu napędowego. Jeśli proces sporządzania mieszanki wymaga większego obciążenia niż zaprojektowany system napędowy, wówczas będzie można łatwo zaadaptować lub wymienić silnik hydrauliczny stosownie do wymaganego momentu.

Ponadto, główne cechy napędów, takie jak: wysoka obciążalność udarowa, wysoki moment startowy, niewrażliwość na trudne warunki pracy oraz wysoki poziom kontroli układu napędowego umożliwiają przeprowadzenie procesu sporządzania mieszanki z większą dokładnością i efektywnością, przyczyniając się do jeszcze lepszej wydajności i jakości produkowanych mieszanek.

Jedną z podstawowych cech napędów firmy Bosch Rexroth jest łatwość instalacji i niewielka wymagana przestrzeń. Oznacza to także, że wymagana powierzchnia pod zabudowę maszyn produkcyjnych może zostać tak zoptymalizowana, aby uzyskać jak najniższe koszty instalacji i jak najlepszą dostępność. Instalacja nowego układu napędowego do aktualnie stosowanych lub unowocześnionych, jak również nowych maszyn, staje się bardzo prosta. Wystarczy tylko dołączyć bezpośredni napęd hydrauliczny do wału napędowego maszyny.

Jedną z podstawowych cech napędów firmy Bosch Rexroth jest łatwość instalacji i niewielka wymagana przestrzeń. Oznacza to także, że wymagana powierzchnia pod zabudowę maszyn produkcyjnych może zostać tak zoptymalizowana, aby uzyskać jak najniższe koszty instalacji i jak najlepszą dostępność. Instalacja nowego układu napędowego do aktualnie stosowanych lub unowocześnionych, jak również nowych maszyn, staje się bardzo prosta. Wystarczy tylko dołączyć bezpośredni napęd hydrauliczny do wału napędowego maszyny.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Arkadiusz Bręk
tel.: +48 61 8167769
email: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl