Ericsson przestaje rozwijać modemy i stawia na sieci radiowe - TELEKOMUNIKACJA - ERICSSON - SIECI BEZPRZEWODOWE - R&D - STMICROELECTRONICS - MODEM - SIECI RADIOWE - MODEMY LTE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ericsson przestaje rozwijać modemy i stawia na sieci radiowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ericsson przestaje rozwijać modemy i stawia na sieci radiowe

Ericsson przestaje rozwijać modemy i stawia na sieci radiowe
fot. Ericsson
Ericsson ogłosił dziś rezygnację z rozwijania produkcji modemów i przeniesienie części zasobów do R&D sieci radiowych, w celu lepszego wykorzystania możliwości wzrostu w tym obszarze. Zmiana strategii wynika z zakończenia ewaluacji potencjału biznesu modemowego. Jednocześnie producent zapewnia, że dostawa komercyjnie dostępnego modemu Ericsson M7450 przebiegnie zgodnie z planem.

Ericsson musi zwiększyć zasoby R&D o około 500 osób. Jest to niezbędne w celu lepszego wykorzystania obecnych możliwości w obszarze sieci radiowych (małe komórki, efektywności energetyczna i M2M). Część organizacji związanej z modemami posiada istotne kompetencje umożliwiające wsparcie wzrostu.

Ericsson przejął dział małych modemów LTE w ramach zakończenia joint venture z STMicroelectronics w sierpniu 2013. Dział modemów skupiał się na dostarczeniu na rynek pierwszych urządzeń ze zintegrowanym modemem firmy Ericsson. Zostało to osiągnięte w sierpniu tego roku wraz z pojawieniem się modelu M7450, który niezmiennie będzie dostarczany do klientów.

Rynek modemów rozwinął się w kierunku, który zmniejsza liczbę potencjalnych odbiorców. Dodatkowo, w obszarze modemów istnieje ogromna komnkurencja, erozja cen i rosnące tempo technologicznych innowacji. Sukces na tym ewoluującym rynku wymaga znacznych inwestycji w R&D. W konsekwencji, Ericsson zdecydował się ograniczyć rozwój modemów i skupić się na szansach w obszarze sieci radiowych.

Decyzja jest zgodna z wsześniejszym komunikatem o ewaluacji działu modemów w ciągu 18-24 miesięcy od jego integracji z organizacją. W rezultacie zmiany strategii, Ericsson zamierza zredukować lub przeorganizować siły robocze.

 ‒ Zakonczyliśmy pierwszą fazę strategii w obszarze modemów, za sprawą skutecznego wdrożenia modemów Ericsson M7450. Jednak, biorąc pod uwagę dynamikę rynku modemów oraz rozwój rynku małych komórek oraz pokrycia wewnątrz budynków, wierzymy że przesunięcie zasobów będzie bardziej korzystne dla całej grupy Ericsson i naszych klientów ‒ powiedział Hans Vestberg, Prezydent i CEO w firmie Ericsson.

Wykonanie ogłaszanej strategii rozpocznie się w 4 kwartale 2014 roku. Koszt R&D modemów osiągnie w 2014 roku roku poziom około 2,6 mld SEK. Podjęta decyzja doprowadzi do znaczącego ograniczenia kosztów związanych z działem modemowym w pierwszej połowie 2015 roku. Modemy nie będą miały wpływu na rachunek zysków i strat  od drugiej połowy 2015 roku.

Źródło: Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl