Odblaskowe słupy oświetleniowe przy przejściach dla pieszych - BEZPIECZEŃSTWO - TAŚMA LED - OŚWIETLENIE DROGOWE - SŁUPY KOMPOZYTOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Odblaskowe słupy oświetleniowe przy przejściach dla pieszych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Odblaskowe słupy oświetleniowe przy przejściach dla pieszych

Odblaskowe słupy oświetleniowe przy przejściach dla pieszych
fot. Alumast

Z myślą o przejściach dla pieszych firma Alumast S.A. opracowała specjalne odblaskowe słupy oświetleniowe. Słup posiada charakterystyczną powłokę pokrytą szklanymi mikrokulkami odbijającą światło reflektorów samochodowych oraz taśmę LED. Nowoczesne rozwiązanie wodzisławskiego producenta ma poprawić widoczność i bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Alumast od lat współpracuje z największymi producentami i dostawcami oświetlenia w Polsce i Europie. W ramach tej współpracy, śląski producent dostarcza kompletne zestawy oświetleniowe. Składają się one m.in. z innowacyjnych słupów kompozytowych o wysokim wskaźniku bezpieczeństwa biernego oraz najnowszej generacji źródła światła, które gwarantują energooszczędne oraz wysokiej jakości oświetlenie.

 ‒ Przy projektowaniu naszych słupów oświetleniowych podchodzimy całościowo do zagadnienia bezpieczeństwa na drodze. Słupy kompozytowe Alumast wykonane są ze specjalnych mieszanek materiałów, które finalnie gwarantują wysoki poziom wytrzymałości oraz bezpieczeństwa biernego. Kompozyt polimerowy to połączenie żywic poliestrowych, tkanin oraz mat szklanych w celu uzyskania wyrobu o wysokich parametrach wytrzymałościowych, odpowiedniego do produkcji słupów oświetleniowych – wyjaśnia Zbigniew Szkopek, prezes Alumast S.A.

Śląski producent postanowił rozwinąć flagowy produkt o szereg elementów, które podwyższają widoczność słupów oświetleniowych, przejść dla pieszych oraz dróg. Nowa konstrukcja słupa wyposażona jest w specjalne szklane mikrokulki, które odbijają światło reflektorów samochodowych, co zapewnia widoczność przejścia dla pieszych nawet w przypadku awarii oświetlenia drogowego. Dodatkowe źródło światła stanowi wbudowana w słup taśma LED, która ostrzega kierowców o zbliżających się pasach dla pieszych.

Prezes Alumastu jest przekonany, że prawidłowe oświetlenie ulic i przejść, to podstawowy czynnik gwarantujący, że liczba śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych zacznie spadać. Z danych policji wynika, że co 7 godzin na polskich drogach ginie pieszy, a co 47 minut dochodzi do wypadku z udziałem pieszego. Wzrost wypadków notuje się jesienią i zimą, kiedy szybciej zapada zmrok. Tylko w 2013 roku zginęło w Polsce ponad 1100 pieszych, z czego powyżej 20% na pasach.

Producent deklaruje, że wyposażenie jednego przejścia dla pieszych w poprawiające bezpieczeństwo odblaskowe słupy kompozytowe to wydatek nie wyższy niż 10 tys. PLN.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

ALUMAST S.A.
ul. Marklowicka 30a, Wodzisław śląski
tel.  32 453 03 14
fax.  32 455 47 25
www.slupyoswietleniowe.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl