Bezpieczne opakowanie akumulatorów - ZASILANIE - OBUDOWY - SMART GRID - MAGAZYNOWANIE ENERGII - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - BATERIE LI-ION - SZAFY STEROWNICZE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpieczne opakowanie akumulatorów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpieczne opakowanie akumulatorów

Bezpieczne opakowanie akumulatorów
fot. Rittal

Smart Grid, inteligentna sieć elektryczna przyszłości, wymaga technologii magazynowania energii umożliwiających buforowanie nadmiaru prądu i ponownie udostępnianie, gdy zajdzie taka potrzeba. Do bezpiecznych i różnorodnych zastosowań modułów magazynowania energii jak akumulatory litowo-jonowe Rittal oferuje standardową technikę obudów i szaf sterowniczych.

Zarówno przedsiębiorstwa przemysłowe, jak też prywatne gospodarstwa domowe, posiadające zdecentralizowane źródła energii, jak np. fotowoltaika, energia wiatrowa, elektrociepłownie blokowe, mogą zyskać na systemach akumulowania. Moduły akumulatorowe pozwalają na zmagazynowanie wytworzonej energii i wykorzystanie jej, gdy zajdzie taka potrzeba. Jednak trwała i sprawna eksploatacja magazynów energii zależy również od odpowiedniej techniki obudów i szaf. Firmy jak ads-tec, LG Chem, Sonnenbatterie GmbH i Varta do bezpiecznego obudowania wysokowydajnych baterii litowo-jonowych buforów energetycznych stawiają przy tym na technikę szaf sterowniczych Rittal TS 8.

 – Dzięki wysokiej modułowości i skalowalności naszych systemów szaf i dostępnym na całym świecie, standardowym komponentom gwarantujemy naszym klientom maksymalną elastyczność przy integrowaniu swoich rozwiązań magazynowania energii. Decydujące znaczenie dla montażu modułów akumulatorowych ma przy tym wysoka jakość naszych szaf TS 8 oraz duża nośność – podkreśla Markus Buchborn, odpowiedzialny za Business Development Energy w Rittal.

Do technicznej integracji baterii li-ion w szafie użytkownicy mogą wybrać zarówno modułową technikę zabudowy 19", jak też tradycyjne rozwiązania takie jak półki na ciężkie urządzenia, które są przystosowane do obciążeń do 100 kg. W technice 19“ moduły magazynujące wsuwa się podobnie jak w szafie serwerowej, a okablowanie może być wykonane z przodu lub z tyłu. Dla większej elastyczności przy wyznaczaniu jednostek wysokości modułów magazynujących szyny ślizgowe mogą być instalowane na różnych wysokościach. Trzecim wariantem jest indywidualna zabudowa do integracji modułów o różnych geometriach i technologiach.

Obok rozmaitych możliwości technicznych zabudowy, dla producentów systemów magazynowania energii liczy się także dostępność produktów na całym świecie. W ten sposób koreański koncern LG Chem zyskuje na obecności Rittal w Korei i możliwości lokalnego modyfikowania obudów. Również firma Sonnenbatterie GmbH, jako jeden z liderów europejskiego rynku baterii litowo-jonowych, zwiększa obecnie swoją obecność na rynku północnoamerykańskim korzystając przy tym z posiadających certyfikaty UL systemów szaf Rittal.

 

 

Czytaj też: Jak skutecznie zabezpieczyć elektronikę w transporcie?

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl