Energooszczędna automatyka w napędach o mocy megawatów - BEZPIECZEŃSTWO - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - WYDAJNOŚĆ ENERGETYCZNA - BOSCH REXROTH - INDRADRIVE - NAPĘDY - NAPĘDY ELEKTRYCZNE - REXROTH 4EE - MULTI-ETHERNET - MULTI-ENCODER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Energooszczędna automatyka w napędach o mocy megawatów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Energooszczędna automatyka w napędach o mocy megawatów

Energooszczędna automatyka w napędach o mocy megawatów
fot. Bosch Rexroth

Wysoka sprawność energetyczna i bezpieczeństwo mają wpływ na wybór stosowanych napędów także na najwyższych poziomach mocy. Nowa seria napędów elektrycznych dużej mocy firmy Bosch Rexroth obejmuje rozwiązania napędowe o mocy od 110 kW do 4 MW. Odpowiada to na przykład mocy napędu potrzebnej do uciągnięcia pociągu towarowego o długości nawet 700 m. Nowe napędy oferują szereg możliwości zwiększenia sprawności energetycznej, na przykład poprzez zwrot energii do sieci zasilającej. Jednocześnie wbudowana funkcja bezpieczeństwa Safety on Board zapewnia optymalną ochronę operatora i maszyny.

W przypadku formiarek, wtryskarek, urządzeń wykorzystywanych w metalurgii czy przy przemieszczaniu materiałów często potrzebne jest uzyskiwanie dużych sił, a co się z tym wiąże, duża moc napędów takich maszyn. Jednak nawet w tych sytuacjach klienci oczekują zwiększenia wydajności energetycznej, które umożliwia redukcję kosztów operacyjnych. Nowe napędy elektryczne dużej mocy firmy Bosch Rexroth umożliwiają użytkownikom maszyn redukcję poboru mocy nawet rzędu kilku megawatów, a przez to zwiększenie produktywności.

W nowych napędach firmy Bosch Rexroth wykorzystane zostało doświadczenie zdobyte podczas rozwijania systemu Rexroth 4EE. Są one zoptymalizowane pod kątem wydajności, działają odpowiednio do zapotrzebowania i umożliwiają odzyskiwanie energii na różne sposoby.

W systemach wieloosiowych napędy umożliwiają wykorzystanie energii hamowania w ramach zestawu napędów połączonych magistralą DC. Ponadto można zwrócić nadmiar energii do sieci. Użytkownicy mają do dyspozycji dodatkowe opcje oszczędności: wdrożenie koncepcji magazynowania energii potencjalnej i energii rotacyjnej oraz funkcję oprogramowania Smart Energy Mode. Dodatkowo systemy chłodzenia powietrzem i cieczą umożliwiają rozpraszanie i wykorzystywanie wytwarzanego ciepła na różne sposoby. Napędy elektryczne dużej mocy firmy Bosch Rexroth są dostępne w wersjach od 110 kW do 500 kW. Równoległe połączenie maksymalnie 8 urządzeń umożliwia uzyskanie napędu o mocy maksymalnie 4 MW.

Zintegrowana funkcja bezpieczeństwa Safety on Board zapewnia poziom bezpieczeństwa zgodny z dyrektywami maszynowymi. Upraszcza to projektowanie i umożliwia modułową konstrukcję rozwiązań, ponieważ nie jest konieczna dodatkowa nadrzędna jednostka sterująca kontrolująca poziom bezpieczeństwa. Napędy elektryczne dużej mocy są również wyposażone w certyfikowane funkcje bezpieczeństwa Safe Torque Off i Safe Motion.

Opcjonalne wbudowane oprogramowanie Motion Logic udostępnia szereg specyficznych dla konkretnych zastosowań funkcji technologicznych do realizacji skoordynowanych przemieszczeń wieloosiowych. Umożliwiają one realizację nawet skomplikowanych przemieszczeń w maksymalnie 10 osiach. Umożliwia to producentom maszyn ekonomiczną automatyzację. Zdecentralizowana konstrukcja zmniejsza obciążenie nadrzędnej jednostki sterującej, a w wielu przypadkach wręcz eliminuje konieczność jej użycia. Zestaw funkcji oprogramowania wbudowanego i elementów jednostki sterującej w napędach elektrycznych dużej mocy jest spójny z funkcjami oprogramowania napędów rodziny IndraDrive i udostępnia wszystkie ich funkcjonalności. Upraszcza to łączenie napędów z całego zakresu mocy od 100 W do 4 MW. Interfejsy Multi-Ethernet i Multi-Encoder umożliwiają łatwą integrację z różnymi architekturami automatyki.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl