Naścienne gniazda z wejściem USB - USB - PORT USB - ŁADOWARKA - GNIAZDKA ELEKTRYCZNE - OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY - OKABLOWANIE MULTIMEDIALNE - PRZEWODNICTWO ELEKTRYCZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Naścienne gniazda z wejściem USB
drukuj stronę
poleć znajomemu

Naścienne gniazda z wejściem USB

Naścienne gniazda z wejściem USB
fot. PCPM

Wiele osób nie wyobraża sobie dziś życia bez urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, odtwarzacze MP4 czy tablety. Wymagają one jednak regularnego i częstego dostępu do ładowarki. O ile w domowych warunkach nie stanowi to żadnego problemu, tak poza nim nie jest już tak łatwo. Z pomocą użytkownikom przychodzą producenci osprzętu elektroinstalacyjnego, którzy wprowadzają do swoich ofert gniazdka elektryczne z wejściem USB.

Dotychczas każde urządzenie mobilne wymagało odpowiedniej i dostosowanej wyłącznie do niego ładowarki. Aparat, telefon czy GPS – każdy rodzaj urządzenia oznaczał dodatkowe kable i złącza, których pożyczenie od znajomych czy w kawiarni było niemożliwe. Dlatego Unia Europejska zobowiązuje obecnie producentów urządzeń mobilnych, aby wyposażali je w uniwersalne złącza do ładowarek. W pudełkach nowych urządzeń leży więc, obok ładowarki, przewód zaopatrzony w uniwersalny wtyk USB. Umożliwia on ładowanie urządzeń za pomocą złącza USB i ułatwia życie wielu użytkownikom… o ile mają oni dostęp do komputera.

Ładowarka USB w ścianie 

A gdy użytkownik nie ma możliwości podpiąć się do komputera? Na takie przypadki producenci osprzętu elektroinstalacyjnego mają już w swojej ofercie naścienne gniazdo USB. Urządzenie instaluje się tak jak zwykłe gniazdo wtyczkowe. Większość modeli posiada dwa wyjścia USB. Szczególnie polecane są wtyczki wykorzystujące miedź.

 – Miedź, obok srebra, posiada najwyższą przewodność elektryczną ze wszystkich metali – zauważa Michał Ramczykowski z Polskiego Centrum Promocji Miedzi i dodaje, że zastosowanie miedzi pozwala zmniejszyć straty energii elektrycznej, a tym samym znacznie obniżyć koszty eksploatacji w całym okresie użytkowania.

Wygoda płynąca z korzystania z gniazd USB wszędzie tam, gdzie mogą być potrzebne, np. w mieszkaniu, biurze czy miejscach użyteczności publicznej, jest niezaprzeczalna. Nieskomplikowana wymiana tradycyjnego gniazda wtyczkowego na naścienne gniazdo USB może więc zapowiadać koniec ery tradycyjnych ładowarek.

Ładowarka USB w ścianie

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (8)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
majster
no chyba, że to jest niemieckie gniazdko...
No avatar
majster
A czy montaż gniazd typu schuko nie jest zabroniony w POlsce?
No avatar
Jaro
Czy do tego gniazdka jest dedykowana specjalna ładowarka ?
No avatar
Jaro
Dla przykładu jeżeli ładowarka 5v,2,1 A oddalona jest od punktu lądowania o 10 m czy wynikające z tego straty napięcia nie wpłyną na jakość lądowania ?No avatar
Gość
@endru666
10 złotych zarabiam w ciągu ~7 minut pracy. Co to za wydatek?
No avatar
endru666
Powinniśmy się tego typu "udogodnienień" w domach wystrzegać. Takie gniazdko działa jak ładowarka, która non stop jest włączona do gniazdka. Można sobie policzyć ile płacimy za nieobciążoną ładowarkę rocznie, jak ktoś nie potrafi to podpowiem, że średnio około 10zł. rocznie. A jak takich gniazdek mamy więcej ...
Dla jednych to mało dla innych sporo, ale w skali kraju robi się ładna sumka:P
No avatar
elektromonter
no to dlaczego dopiero teraz ten osprzęt wchodzi do Polski? przecież smartfony i tablety są u nas popularne też już co najmniej od 2010 r. zawsze na końcu łańcucha pokarmowego...
No avatar
Gość
Takie rzeczy w usa sa juz od kilku dobrych lat
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl