12 najlepszych projektów z zakresu zasilania bezprzewodowego wg społeczności element14 - TEXAS INSTRUMENTS - BEZPRZEWODOWE ZASILANIE - KONKURS TECHNOLOGICZNY - FARNELL ELEMENT14 - WÜRTH ELEKTRONIK - WIRELESS POWER CHALLENGE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 12 najlepszych projektów z zakresu zasilania bezprzewodowego wg społeczności element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

12 najlepszych projektów z zakresu zasilania bezprzewodowego wg społeczności element14

12 najlepszych projektów z zakresu zasilania bezprzewodowego wg społeczności element14
fot. Farnell element14

Społeczność element14 wybrała 12 finalistów konkursu na najlepszy projekt zasilania bezprzewodowego – Wireless Power Challenge „Beyond the Phone. Finaliści zostali wyłonieni spośród setek zgłoszeń z całego świata. Ich zadaniem było stworzenie bezprzewodowego zasilacza lub ładowarki do sprzętu codziennego użytku.

Konkurs Wireless Power Challenge „Beyond the Phone” uwalnia inżynierów od ograniczeń, które nakładają na nich tradycyjne zasilacze, a także umożliwia im zaoferowanie konsumentom urządzeń sterowanych bezprzewodowo. Jest to już druga edycja konkursu, który miał swoją premierę w 2013 roku. Przedstawiciele organizatora, element14 przyznają, że z roku na rok uczestnicy zgłaszają coraz bardziej zaawansowane projekty.

 – Jakość otrzymanych zgłoszonych prac była niesamowita. Niektóre z tych projektów zapewniają udogodnienia w domu lub w biurze, a część z nich może przyczynić się nawet do uratowania życia. Społeczność element14 zaznaczyła swoją obecność we wczesnych etapach opracowywania tych urządzeń. Jesteśmy dumni z tego, że mieliśmy swój udział w rozwijaniu możliwości, jakie daje ta technologia, sponsorując 12 unikalnych projektów z całego świata – powiedziała Dianne Kibbey, globalny dyrektor społeczności inżynierów w element14.

Uczestnicy konkursu mają czas od 24 marca do 27 czerwca 2014 roku na ukończenie swoich projektów z wykorzystaniem zestawu zasilania bezprzewodowego Texas Instruments (TI) i Wurth Electronics. Ponadto, biorący udział w konkursie otrzymają od firmy Texas Instruments środki w wysokości 275 USD na niezbędne podzespoły, a także licencję CadSoft Pro na okres 12 miesięcy.

 – Zestaw do zasilania bezprzewodowego firmy Wurth zapewnia m.in. ładowanie bezprzewodowe zgodne z Qi, bezprzewodowe zasilanie plug-and-play 5W i płytki prototypowe umożliwiające łatwą integrację. Cieszymy się, że możemy współpracować z element14 w celu dostarczenia inżynierom na całym świecie rozwiązań do bezprzewodowego zasilania – powiedział Simon Leuz, kierownik ds. dystrybucji na region EMEA w Wurth Electronics.

Uczestnicy konkursu mają czas od 24 marca do 27 czerwca 2014 roku na ukończenie swoich projektów z wykorzystaniem zestawu zasilania bezprzewodowego Texas Instruments (TI) i Wurth Electronics.

Finaliści i ich projekty:

 • Dr Janis Alnis (Łotwa): w laboratorium Uniwersytetu Łotwy trwają obecnie prace nad bezprzewodowym ładowaniem urządzenia do wykrywania raka skóry
 • Mark Beckett (Nowa Zelandia): „elektroniczna lista zakupów” z wykorzystaniem papieru elektronicznego i bezprzewodowego urządzenia sterującego o niskim poborze mocy
 • Kevin Jose (Indie): inteligentne karty, które umożliwiają przechowywanie i automatyczne aktualizowanie prywatnych informacji (harmonogramy, spotkania etc.)
 • Hendrik Lipka (Niemcy): stacja ładująca i rozwiązanie umożliwiające ładowanie zabawek syna zasilanych akumulatorami
 • Alex Marconnet (Stany Zjednoczone): uniwersalna, przenośna ładowarka indukcyjna do urządzeń codziennego użytku (telefony, piloty do telewizorów etc.)
 • Rich Mayfield (Stany Zjednoczone): autonomiczny, wodoszczelny pojazd podwodny ładowany bezprzewodowo
 • Martin Puig (Niemcy): ładowarka umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie pilotów do telewizorów i ich bezpośrednie zasilanie
 • Eduardo Iscar Ruland (Hiszpania): bezprzewodowe urządzenie lokalizujące umożliwiające wykrywanie człowieka za burtą
 • Maneesh Sharma (Indie): oświetlenie awaryjne przejść dla pieszych dla osób starszych zasilane bezprzewodową ładowarką
 • Xu Weijie (Chiny): bezprzewodowa stacja ładująca roboty sprzątające
 • Malcolm Whinfield (Australia): bezprzewodowa stacja ładująca zasilająca czujniki dymu, dzwonek do drzwi i urządzenie informujące o połączeniach telefonicznych (powstała z myślą o tym, by pomóc niepełnosprawnej żonie)

Zwycięzca konkursu na najlepsze rozwiązanie z zakresu zasilania bezprzewodowego Beyond the Phone, organizowanego przez element14, otrzyma komputer Macbook Pro z wyświetlaczem Retina. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma od Google tablet Nexus 7. W maju 2014 roku, finaliści konkursu wezmą udział w spotkaniu przedstawicieli Google i Texas Instruments, podczas którego będą mieli okazję porozmawiać o postępach w dziedzinie technologii zasilania bezprzewodowego.

 – Technologia bezprzewodowego ładowania to wygodne rozwiązanie dla milionów użytkowników smartfonów na całym świecie. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że dla zasilania bezprzewodowego można znaleźć wiele innych zastosowań. Półprzewodniki TI i podzespoły magnetyczne Wurth, które wchodzą w skład zestawu do zasilania bezprzewodowego, stanowią pewnego rodzaju bazę umożliwiającą kreatywnym inżynierom zastosowanie tej technologii w ich własnych innowacyjnych pomysłach – powiedział Upal Sengupta, kierownik ds. zastosowań produktów w Texas Instruments.

Uczestnicy konkursu będą dokumentować swoje postępy, umieszczając zdjęcia, filmy i wpisy na blogu na platformie społeczności element14 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl