„Internet of Things” stanie się rzeczywistością podczas targów Embedded World - TEXAS INSTRUMENTS - HMI - ATMEL - CADSOFT EAGLE - NXP - STMICROELECTRONICS - FARNELL ELEMENT14 - FREESCALE SEMICONDUCTOR - CYPRESS - HAPTOUCH BOOSTERPACK - EXPLORE-NFC - INTERNET OF THINGS - RIOTBOARD - EMBEDDED WORLD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności „Internet of Things” stanie się rzeczywistością podczas targów Embedded World
drukuj stronę
poleć znajomemu

„Internet of Things” stanie się rzeczywistością podczas targów Embedded World

„Internet of Things” stanie się rzeczywistością podczas targów Embedded World
fot. Farnell element14

Internet of Things (IoT) będzie tematem przewodnim ekspozycji Farnell element14 podczas targów Embedded World 2014. Wspólnie z partnerami technologicznymi, w tym: Freescale, Atmel, Texas Instruments (TI), NXP i ST Microelectronics, Farnell element14 zaprezentuje najnowsze technologie oraz produkty. W czasie targów odbędą się również prezentacje i pokazy na żywo – wszystkie związane z IoT.


Farnell element14 wprowadza inżynierów w nową erę

 – Dla przemysłu elektronicznego technologia IoT jest jednym z najważniejszych trendów, który wpłynie na rozwój rynku i zapoczątkuje nowy etap w jego ewolucji. Jako technologia przełomowa, IoT będzie miała wpływ na prawie każdy segment ekonomii i życia społecznego. Wielu analityków przewiduje, że wartość rynku IoT wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat do 14, a nawet 33 trylionów dolarów. Obecność na tych targach jest dla Farnell element14 niezwykle ważna. Zaprezentujemy szeroki zakres rozwiązań dla IoT, które mają na celu wspieranie inżynierów w codziennej pracy oraz inspirowanie ich w celu poszukiwania nowych rozwiązań - powiedział Mike Buffham, ‎Global Head of Product & Pricing (Dyrektor Generalny ds. Produktów i Cen) w Farnell element14.

 – Na naszym stoisku zostanie zaprezentowana nowa jednopłytkowa platforma open source o nazwie Revolutionizing the Internet of Things (RIoT), zbudowana w oparciu o procesor i.MX 6Solo firmy Freescale. Jako platforma otwarta jest konstrukcją referencyjną, zaprojektowaną dla i wspierana przez społeczność projektantów i programistów RIoTboard.org – dodał Mike Buffham.

Nowe technologie i nowe rozwiązania w Norymberdze

Płytka EXPLORE-NFC

Za pomocą płytki rozszerzenia EXPLORE NFC, która jest wynikiem współpracy Farnell element14 i NXP, inżynierom zaprezentowany zostanie łatwy sposób na zaimplementowanie technologii Near Field Communication we własnej aplikacji. W obszarze aplikacji interfejsu Człowiek-Maszyna (HMI) zostanie zademonstrowana nowa płytka rozszerzenia HapTouch BoosterPack, dając odwiedzającym szansę na wypróbowanie rozszerzenia wykonanego w postaci kontrolera gier. Na stoisku zaprezentowane zostaną również zestawy ewaluacyjne od Microchipa, Raspberry Pi, ADI i FTDI.

 – Widzimy rosnące zapotrzebowanie na zestawy deweloperskie z modułami rozszerzeń, za pomocą których inżynierowie mogą przetestować każde z zagadnień kluczowych dla urządzenia: pobór energii, interfejs dotykowy i możliwość łączności. Farnell element14 ma możliwość współpracy z najważniejszymi dostawcami półprzewodników i firmą Embest w celu projektowania zestawów deweloperskich umożliwiających tworzenie rozwiązań w  kluczowych obszarach. Pozwala to społeczności element14 stać się źródłem nowych zestawów deweloperskich i wspierać inżynierów w na każdym etapie projektu - od pomysłu do produkcji za pomocą usług peryferyjnych – podsumowuje Buuffham.

Farnell element14 podąża za potrzebami swoich klientów

Farnell element14 nieustannie inwestuje w powiększanie stanu magazynowego, a także nowy, elastyczny system rabatów, co ma szczególne znaczenie dla klientów w obszarach małych i średnich serii produkcyjnych.

Na stanowisku Farnell element14 zaprezentuje się również firma CadSoft, której przedstawiciele opowiedzą więcej na temat wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do projektowania płytek CadSoft EAGLE i nowej współpracy z firmą Eurocircuits.

Finał konkursu Smarter Life

Podczas targów Embedded World zostaną również ogłoszone wyniki konkursu przeprowadzonego przez społeczność element14. Zadaniem uczestników było zbudowanie urządzeń podnoszących komfort użytkowania domu, biura i/lub w samochodu z użyciem zestawu Cypress PSoC® 4 Pioneer Kit.

Stoisko Farnell element14: hala 5, stanowisko 249.

Internet of Things - infografika

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl