Danfoss przenosi kolejne procesy do polskich zakładów - POLSKA - PRODUKCJA - DANIA - DANFOSS - GRODZISK MAZOWIECKI - DANFOSS POWER SOLUTIONS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Danfoss przenosi kolejne procesy do polskich zakładów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Danfoss przenosi kolejne procesy do polskich zakładów

Danfoss przenosi kolejne procesy do polskich zakładów

Firma Danfoss zwolni 50 osób z zakładu Power Solutions w Nordborg w Danii, a produkcję przeniesie do fabryki we Wrocławiu, gdzie zatrudni 40 osób. To kolejna taka decyzja duńskiego producentaW ramach centralizacji produkcji elektrycznych systemów grzejnych w 2013 r. procesy zlokalizowane wcześniej w duńskim Vejle w całości przeniesiono do Polski.

 – Zdecydowano o przeniesieniu części produkcji Power Solutions z Nordborg w Danii do Polski. Transfer będzie obejmował takie obszary produkcyjne, jak obróbka wstępna, obróbka cieplna i powierzchniowa oraz montaż i testy. Zakończenie całego procesu planowane jest na koniec 2014 r. W związku z przeniesieniem części produkcji z Danii do Polski, przewiduje się zatrudnienie około 40 osób – powiedziała dla Pulsu Biznesu Karolina Barcewicz z Danfossa. Przybędzie też etatów w Grodzisku Mazowieckim.

 – W 2013 r. firma zakończyła proces centralizacji produkcji elektrycznych systemów grzejnych w Grodzisku Mazowieckim. W związku z tym produkcja zlokalizowana wcześniej w Vejle została w całości przeniesiona do Polski. Uruchomienie nowej linii w Grodzisku Mazowieckim zwiększyło zatrudnienie w części produkcji elektrycznych systemów grzejnych o 40 osób. W rezultacie wzrostu skali działania spodziewane jest zwiększenie przychodów ze sprzedaży Danfoss Poland o 10% – dodaje Karolina Barcewicz.

Polski oddział Danfossa zatrudnia w sumie 1400 osób w zakładach w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Polska to piąty pod względem wielkości fabryk kraj dla Danfossa, po Danii, Chinach, USA i Niemczech. Polskie fabryki skutecznie rywalizują w grupach o kolejne projekty.

Źródło: Puls Biznesu

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Jan Danfoss Drugi zakręcał małe grzejniki.
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl