Pompy Danfoss PAHT w europejskim centrum danych Facebooka - FACEBOOK - SZWECJA - DANFOSS - CHŁODZENIE - DATA CENTER - CENTRUM DANYCH - PAHT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pompy Danfoss PAHT w europejskim centrum danych Facebooka
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pompy Danfoss PAHT w europejskim centrum danych Facebooka

Pompy Danfoss PAHT w europejskim centrum danych Facebooka
fot. Danfoss

Gdy Facebook wybrał Condair aby dostarczył system bezpośredniego chłodzenia i nawilżania do dużego centrum danych w Luleå na północy Szwecji, Condair poprosił Danfoss o dostarczenie pomp wysokociśnieniowych. Pompy nie tylko muszą rozprowadzać do 13 tys. litrów wody na godzinę ale muszą też robić to z zerowym ryzykiem zanieczyszczenia olejem tak aby zachować idealną higienę w centrum danych o 28 000 m2.
 

Wyzwanie: Przepompować 13 tys. litrów wody demineralizowanej na godzinę przy wysokim ciśnieniu bez użycia produktów, które do smarowania wykorzystują olej. 

Większość pomp wykorzystuje do smarowania olej, dzięki któremu ruchome części działają sprawnie. W większości przypadków smarowanie olejem nie jest problemem - ryzyko zanieczyszczenia olejem z dobrze wykonanych pomp jest niskie, a nawet jak jest jakiś mały ubytek oleju, skutki niewielkiego wycieku są minimalne.

W zaawansowanych systemach bezpośredniego chłodzenia i nawilżania jednak jest inaczej. Nawet znikome ilości rozpylonych kropel oleju mogą być wystarczające, aby przechylić szalę pomiędzy „czyste” i „nieczyste” i stanowić zagrożenie dla zdrowia pracowników, z trudem zdobytego certyfikatu ISO 22000, jak również całego modelu biznesowego. 

Pompa Danfoss PAHT

 – Można powiedzieć że założyliśmy farmę na pompy Danfoss PAHT. Istnieje wiele innych firm, które dostarczają adiabatyczne systemy chłodzenia i nawilżania dla centrów danych, ale my nie jesteśmy jak nasza konkurencja. Pracujemy w placówkach opieki zdrowotnej, jak i przetwórstwa żywności, produkcji, danych i innych gałęzi przemysłu. Nisza w której chcemy dominować charakteryzuje się zerowym zanieczyszczeniem - nie niskim zanieczyszczeniem. Dla legionelli i innych patogenów unoszących się w powietrzu nie ma nic lepszego niż trochę nawozu na bazie oleju do proliferacji, a to jest ostatnia rzecz jaka jest potrzebna w procesie obróbki powietrza. Możemy konkurować dzięki możliwości zapewnienia wolnej od zanieczyszczeń wilgoci, a pompy Danfoss są podstawą naszej strategii konkurencyjnej – wyjaśnia Marianne Jager, dyrektor naczelny Condair w Danii.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl