Miniaturowe kamery do inspekcji wyłączników nadprądowych - INSTALACJE ELEKTRYCZNE - WYŁĄCZNIKI - DETEKCJA - MINIATURYZACJA - SCHNEIDER ELECTRIC - INSPEKCJA - KAMERY INSPEKCYJNE - KEYENCE - WYŁĄCZNIKI NADPRĄDOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Miniaturowe kamery do inspekcji wyłączników nadprądowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Miniaturowe kamery do inspekcji wyłączników nadprądowych

Miniaturowe kamery do inspekcji wyłączników nadprądowych
fot. Keyence

Fabryka Merlin Gerin w Alès wykorzystuje szybkie systemy inspekcji do kontroli spoin na płytkach kontaktowych osadzonych na bardzo małej przestrzeni. Inspekcje są przeprowadzane na płytkach wyłączników nadprądowych C60 produkowanych przez Schneider Electric. Wyłączniki nadprądowe, zapewniające ochronę obwodów elektrycznych w instalacjach przemysłowych i budynkach są stosowane w ponad 100 krajach na całym świecie.

 – Sprawdzamy obecność płytki kontaktowej i wyszukujemy na niej wszelkie możliwe defekty. Płytka stanowi powierzchnię przewodzącą, a dzięki przeprowadzanej inspekcji upewniamy się co do poprawnego przepływu przez nią prądu elektrycznego. System detekcyjny musi działać precyzyjnie, gdyż wyszukujemy miniaturowych skaz. Wcześniej nie było możliwe zainstalowanie specyficznego systemu oświetlenia ze względu na zbyt małą dostępną przestrzeń, tak więc wiedzieliśmy, że będziemy mieli problemy wynikające z odbić światła. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie kolorowego systemu detekcyjnego o rozdzielczości 2 megapikseli. Ustaliliśmy odpowiedni próg detekcji gwarantujący perfekcyjną jakość procesu. Zastosowaliśmy 50-milimetrowe soczewki umieszczone w odległości 100 mm od badanego obiektu, co umożliwia wykrycie skaz wielkości 0,1 mm – wyjaśnia Alain Antonin z oddziału inżynierii produkcji w Merlin Gerin Alès.

 – Konsultowaliśmy się z kilkoma dostawcami systemów wizyjnych. Wybraliśmy firmę Keyence z trzech powodów: po pierwsze, system CV-5000 umożliwia kontrolę naszych procesów. Jest wystarczająco prosty w obsłudze, aby umożliwić nam jego pełne przeprogramowanie bez konsultacji z integratorem systemów czy producentem. Po drugie, Keyence dostarcza najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie. Po trzecie, jest to jedyny system dostarczany z miniaturową kamerą mieszczącą się w dostępnej dla niej przestrzeni – dodaje Alain Antonin.

Wyłącznik nadprądowy Schneider Electric

Firma Schneider Electric zdecydowała się na wybór miniaturowych kamer produkcji Keyence. Zapewniają one te same parametry, co inne modele dostępne dla systemu CV-5000. Dzięki małym rozmiarom mogą być umieszczane w wąskich przestrzeniach, w których normalnie mieszczą się co najwyżej sensory fotoelektryczne. Są to najmniejsze modele dostępne na rynku, zapewniające rozdzielczość 310.000 pikseli dla wersji o szerokości 12 mm i 2 milionów pikseli dla wersji o szerokości 17 mm. Dla systemów serii CV-5000 dostępnych jest w sumie 16 typów kamer umożliwiających realizację wielu różnych zadań związanych z inspekcją optyczną.

 – Implementacja systemu została perfekcyjnie zrealizowana przez Keyence. Firma ta przeprowadziła testy wykonalności, przeanalizowała możliwość zainstalowania kamery w wyznaczonym miejscu, wykonała wstępną konfigurację i zaoferowała nam wewnętrzne szkolenia – twierdzi Alain Antonin.

Stabilność detekcji zapewniają znakomite parametry systemu wizyjnego Keyence: wszystkie modele wchodzące w skład serii CV-5000 są kontrolowane przez szybką jednostkę przetwarzania obrazów kolorowych, jednostkę CPU wykonaną w technologii RISC (Reduced Instruction Set Computer) i dwa procesory DSP (Digital Signal Processor) zaprojektowane specjalnie dla systemów przetwarzania obrazu. Taka konfiguracja daje możliwość prowadzenia operacji równoległych oraz zapewnia dużą szybkość przetwarzania, umożliwiającą realizację systemu detekcji o rozdzielczości 2 megapikseli, przystosowanego do pracy na szybkich liniach produkcyjnych.

Ultra-miniaturowe kamery o średnicy 17 mm opracowane przez Keyence znajdują zastosowanie przy inspekcji wyłączników nadprądowych firmy Schneider Electric

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl