Bezpieczniejsze loty z Rittal - DATA CENTER - MONACHIUM - RFID - RITTAL - SZAFY SERWEROWE - SZAFY TS IT - DFS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpieczniejsze loty z Rittal
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpieczniejsze loty z Rittal

Bezpieczniejsze loty z Rittal
fot. Rittal

Niemiecka agencja bezpieczeństwa lotów DFS - wyposażając centra danych - stawia na szafy TS IT Rittal. W trzech lokalizacjach znajdzie zastosowanie ponad 930 szaf serwerowych firmy. Podstawą wyboru produktów Rittal były takie cechy, jak funkcjonalność oraz technika TS IT. Inteligentny system modułowy składający się z programu szaf i akcesoriów oraz zredukowana kompleksowość i przyjazna technologia montażu pozwalają na znaczne zwiększenie efektywności zamawiania i montażu, a przez to zredukowanie kosztów.

DFS codziennie koordynuje do 10 000 ruchów samolotów. Działa na 16 lotniskach międzynarodowych i prowadzi centra kontroli w Langen, Monachium oraz w Bremen i Karlsruhe. Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo także w przyszłości, DFS planuje w najbliższych latach kompleksowe odnowienie infrastruktury IT. Realizując ów cel agencja zamówiła w Rittal ponad 930 szaf serwerowych TS IT.

Obecnie DFS buduje w Langen nowe centrum techniczne, w którym będą użytkowane testowe systemy dla przyszłych operacyjnych systemów bezpieczeństwa lotów. Docelowo na około 800m2 zastosowanie znajdzie 350 szaf TS IT Rittal. W Monachium również powstaje nowy obiekt, w którym na powierzchni 1800m2 znajdzie się miejsce dla ok. 100 stanowisk roboczych kontrolerów lotów. W pozostałych pomieszczeniach przewidziano instalację prawie 400 szaf serwerowych, które zostaną wyposażone w technologie sieciowe oraz serwerowe. Szafy IT znajdą zastosowanie również w Bremen.

 – Już w przeszłości z powodzeniem realizowaliśmy projekty infrastrukturalne w oddziałach DFS w oparciu o rozwiązania Rittal – komentuje Jörg Schnatz, Szef Działu Wyposażenia Technicznego Budynków.

Dla zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa DFS w Monachium i Langen wprowadza nowy system komunikacjo głosowej, którego technika jest umieszczona w szafach serwerowych Rittal TS IT.

Szafa serwerowa Rittal TS IT

Mała złożoność 

Standardowe wyposażenie podstawowe racków IT Rittal obejmuje elastyczną płaszczyznę montażową 19", dzielone ściany boczne z szybkimi zamknięciami oraz zoptymalizowanym wprowadzeniem kabli z listwami szczotkowymi. Zestaw ten spełnia niemal wszystkie wymagania odnośnie szaf serwerowych i sieciowych. Użytkownik nie musi już dokonywać skomplikowanego wyboru elementów rozbudowy.

Większą efektywność przy dalszej, indywidualnej zabudowie zapewnia technika szybkiego montażu. Dzięki niej jedna osoba - bez użycia narzędzi - może w ciągu kilku minut zamontować takie komponenty akcesoriów, jak półki urządzeniowe i szyny ślizgowe. Odległość płaszczyzn montażowych można zablokować ręcznie, wykonalne są też wymiary 21“, 23“ i 24“. Tak samo łatwa - bez przerywania pracy - jest rozbudowa szaf serwerowych TS IT o listwę RFID do automatycznej inwentaryzacji wszystkich zainstalowanych komponentów, jak serwery oraz przełączniki.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl