KE publikuje rozporządzenia uzupełniające dyrektywy Ecodesign i o etykietowaniu energetycznym urządzeń grzewczych - KOLEKTORY SŁONECZNE - POMPY CIEPŁA - OGRZEWANIE - KOMISJA EUROPEJSKA - INSTALACJE GRZEWCZE - ETYKIETA ENERGETYCZNA - ECODESIGN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności KE publikuje rozporządzenia uzupełniające dyrektywy Ecodesign i o etykietowaniu energetycznym urządzeń grzewczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

KE publikuje rozporządzenia uzupełniające dyrektywy Ecodesign i o etykietowaniu energetycznym urządzeń grzewczych

KE publikuje rozporządzenia uzupełniające dyrektywy Ecodesign i o etykietowaniu energetycznym urządzeń grzewczych
fot. PORT PC

6 września 2013 r. po wielu latach pracy Komisja Europejska opublikowała w oficjalnym dzienniku Unii Europejskiej rozporządzenia wykonawcze w odniesieniu do dyrektywy  Ecodesign (2009/125/WE) i rozporządzenia delegowane w odniesieniu do dyrektywy o etykietowaniu energetycznym gazowych, olejowych i zasilanych elektrycznie urządzeń grzewczych (2010/30/UE). Dokumenty wejdą w życie z dniem 26 września 2013 roku.

 

Zdaniem Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła "PORT PC" opublikowane dyrektywy skłonią konsumentów do wyboru najbardziej energooszczędnych i efektywnych technologii na rynku. Etykiety energetyczne dla wszystkich systemów grzewczych (gazowe, olejowe, kolektory słoneczne, pompy ciepła, kogeneracja) pozwolą na porównanie efektywności i energooszczędności urządzeń.

Pompy ciepła jako jedne z najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń grzewczych otrzymają najwyższe klasy energetyczne (A+, A++, oraz w kolejnych latach nawet A+++). Można się więc spodziewać bardzo korzystnego wpływu dyrektywy na rynek pomp ciepła.

Jednym z najważniejszych skutków przygotowanych Dyrektyw jest wprowadzenie jednolitej etykiety energetycznej pozwalającej na dokładne porównanie urządzeń.

Treść dokumentów dostępna jest pod adresem:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2013:239:FULL:PL:PDF

Więcej informacji na temat wymogów Ecodesign i etykiet energetycznych będzie można uzyskać podczas II Kongresu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, który odbędzie się 17.10.2013 r. w Warszawie.

Źródło: PORT PC

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl