Pierwsze na Podlasiu konsorcjum energetyczne - ENERGETYKA - BIAŁYSTOK - ELEKTROCIEPŁOWNIA - APS - KLASTER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwsze na Podlasiu konsorcjum energetyczne
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwsze na Podlasiu konsorcjum energetyczne

Pierwsze na Podlasiu konsorcjum energetyczne
fot. Elektrociepłownia Białystok S.A.
Sześć białostockich firm wywodzących się z Elektrociepłowni Białystok S.A. znów połączyło siły. Nowopowstałe konsorcjum energetyczne realizuje odpowiedzialne i skomplikowane technicznie inwestycje, również związane z energią odnawialną.

Konsorcjum jest efektem porozumienia firm energetycznych: Automatyka Pomiary Sterowanie SA, Elrem, Energoinwest JK, Ferrox, Nawec i  Remex, które  łączy nie tylko wspólne pochodzenie, ale także dotychczasowa ścisła współpraca. Zachowując niezależność jako podmioty gospodarcze grupa podejmuje wspólne działania w zakresie świadczenia kompleksowych robót z zakresu automatyki przemysłowej, elektryki, prac instalatorsko-remontowych, budowlanych, energii odnawialnej i nadzoru inwestorskiego. Uczestnicy konsorcjum mają na swoim koncie blisko 20-letnie doświadczenie w realizacji tego typu zleceń głównie jako podwykonawcy.

 – Zarządy tych firm zdecydowały się na poszerzenie wspólnej oferty typu "Generalny Wykonawca". Jest to gruntowna zmiana polityki zdobywania zleceń - nasza inicjatywa spowoduje zwiększenie konkurencyjności na rynku. Doskonała jakość za  konkurencyjne pieniądze - to mamy wspólnie do zaoferowania naszym klientom planującym nowe inwestycje zarówno energetyczne, jak i w innych branżach – mówi Bogusław Łącki, prezes APS SA.

Firmy tworzące  konsorcjum mają duże doświadczenie i referencje m.in. w branży wodno - kanalizacyjnej, w budownictwie ogólnym, przemyśle spożywczym, drzewnym czy  przetwórczym. 

 – Wychodzimy z założenia, że konkurencja nie wyklucza wzajemnych, korzystnych interakcji z innymi firmami, a może stać się motorem ich rozwoju. Przede wszystkim jednak takie połączenie sił, technologii i kompetencji przełoży się na jeszcze lepszą jakość świadczonych usług – dodaje Leszek Jackowski, prezes spółki Remex.

Jako grupa spółki z konsorcjum energetycznego są w stanie zapewnić realizację umów od projektu po serwis, wyspecjalizowaną kadrę inżynieryjno-techniczną, specjalistyczny sprzęt i park maszynowy, najnowocześniejsze narzędzia projektowe, programistyczne i techniczne.

 – A jednocześnie zachowujemy indywidualne podejście do każdego klienta i jego potrzeb. Konsorcjum energetyczne to używając  innych słów "klaster" firm wywodzących się z białostockiej energetyki zawodowej, proponujących najbardziej innowacyjne rozwiązania i unikatową ofertę, wynikającą z rozpoznania trendów i wyprzedzania lub dynamicznego dopasowywania się do potrzeb rynku – dodaje Bogusław Łącki. 

Konsorcjum białostockich firm energetycznych to pierwsza tego typu inicjatywa na Podlasiu.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl