Eksport i LED-y motorem napędowym LUG Light Factory - LED - BADANIA I ROZWÓJ - R&D - OŚWIETLENIE LED - LUG LIGHT FACTORY - EKSPORT - RYNEK OŚWIETLENIOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Eksport i LED-y motorem napędowym LUG Light Factory
drukuj stronę
poleć znajomemu

Eksport i LED-y motorem napędowym LUG Light Factory

Eksport i LED-y motorem napędowym LUG Light Factory

Zielonogórski producent profesjonalnych opraw oświetleniowych LUG Light Factory prognozuje kontynuację wzrostów skonsolidowanych wyników finansowych w 2013 roku.

W swych długookresowych planach LUG zakłada 100% wzrost przychodów z eksportu oraz 30% wzrost przychodów realizowanych w kraju do 2016 roku. Do realizacji tych celów przyczyni się przede wszystkim sprzedaż opraw i systemów oświetleniowych opartych o technologię LED oraz umacnianie pozycji na najbardziej perspektywicznych rynkach zagranicznych.

Strategia 2013-2016

Celem strategicznym Grupy Kapitałowej LUG S.A. na lata 2013-2016 jest rozwój w zgodzie z ideą efektywności energetycznej i ograniczania emisji CO2. Fundamentem dla jego realizacji będą cele pośrednie zdefiniowane w pięciu podstawowych obszarach: R&D i kompetencje, Produkt, Technologia, Model handlowy oraz Rynki i segmenty.

- Przygotowując strategię przyjęliśmy założenie, że 2013 rok w branży oświetleniowej będzie pozostawał pod silnym wpływem negatywnych symptomów płynących z gospodarki, a perspektywy na dynamiczny rozwój pojawią się w kolejnych latach. Chcemy wykorzystać ten rok na inwestycje, które poszerzą nasze możliwości rozwoju, gdy branża oświetleniowa odczuje ogromne korzyści związane z rozwojem rynku LED do wartości 56 mld euro w 2020 roku - informuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. 

To właśnie segment LED oraz cel 20-procentowego obniżenia zużycia energii elektrycznej w Europie do 2020 roku będą podstawowymi impulsami rozwoju firmy, która zakłada wzrost skonsolidowanych przychodów z exportu na poziomie 100% oraz wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży realizowanej w kraju na poziomie 30% do 2016 roku. W tym czasie udział produktów LED-owych w strukturze sprzedaży LUG wzrośnie do poziomu 40%. Ogromne znaczenie dla osiągnięcia wskazanych poziomów będą miały inwestycje technologiczne oraz w obszarze R&D, które w samym 2013 roku wyniosą odpowiednio 2,5 mln zł oraz 2,4 mln zł. Źródłem nowych kompetencji w zakresie montażu SMD będzie nowy zakład produkcyjny, którego realizację zaplanowano na lata 2014-2015.

- Doskonale znamy naszych klientów i wiemy jak ewoluują ich potrzeby w zakresie oświetlenia. Dlatego na strategicznych rynkach działania, takich jak: Niemcy, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Ukraina, Bliski Wschód, Brazylia i Polska utworzymy centra konsultacyjno-handlowe, które będą wspierać proces odchodzenia od prostej sprzedaży opraw na rzecz świadczenia kompleksowych usług konsultacyjno-sprzedażowych – wyjaśnia Wtorkowski.

Źródłem dodatkowych przewag konkurencyjnych  Grupy Kapitałowej LUG S.A. będzie marka Flash DQ, która dzięki zaawansowanej technologii oraz wysmakowanemu designowi wprowadzi firmę w rynkową niszę producentów unikalnych wzorniczo opraw. Udział marki w przychodach realizowanych na rynkach zagranicznych zaplanowano na 30%, a na rynku polskim – na 10%, w horyzoncie czasowym do 2016 roku.

 – Nasze credo brzmi „oświetlamy przyszłość”, gdyż już dziś tworzymy rozwiązania oświetleniowe, które kreują przyszły rozwój naszego biznesu w oparciu o zadowolenie klientów – podkreśla Prezes LUG S.A.

Prognozy na 2013 rok

W ramach krótkoterminowych założeń strategicznych, Zarząd LUG S.A. przedstawił prognozę skonsolidowanych wyników finansowych na 2013 rok.

 – Funkcjonowanie w zmiennym i nieprzewidywalnym otoczeniu jest obecnie standardem w każdej branży, dlatego też mimo niepewnej kondycji gospodarek w skali makro, postanowiliśmy konsekwentnie, tak jak w poprzednich latach, przedstawić prognozę wyników finansowych na 2013 rok – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski.


Pozycja

Prognoza za okres
01.01.2013 – 31.12.2013

(tys. zł)

Dynamika

r/r

Przychody ze sprzedaży

110 046

8%

EBIT 1

5 307

69%

EBITDA 2

8 887

38%

Zysk netto

3 637

19%

Tab. Prognoza Grupy Kapitałowej LUG S.A. na 2013 rok

Prognoza sporządzona z uwzględnieniem sytuacji gospodarczej i wskaźników makro, zakłada wzrost przychodów ze sprzedaży do poziomu 110,0 mln zł, a tym samym 8-procentową dynamikę r/r. 

W przychodach dominować będzie eksport, który już w 2012 rok stanowił połowę sprzedaży Emitenta. Sprzedaż realizowana w Polsce w 2013 roku będzie pozostawała pod silna presją cenową, w związku z czym dynamika przychodów krajowych będzie słabsza niż tych realizowanych na rynkach zagranicznych.

Prognoza zakłada także dodatnią dynamikę wyników r/r na poziomie zysku operacyjnego, EBITDA oraz zysku netto, która wyniesie odpowiednio: 69%, 38% i 19%.

 – Przygotowaliśmy bardzo konserwatywną prognozę, która jest naszym celem minimum. Jej realizację będziemy opierać przede wszystkim na rozwoju sprzedaży eksportowej, której udział w strukturze przychodów chcemy systematycznie powiększać – komentuje Wtorkowski.

Realizacja prognozowanych wartości wyników finansowych pozwoli grupie kapitałowej poprawić rentowność.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LUG Light Factory Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 11, Zielona Góra
tel.  +48 68 45 33 200
fax.  +48 68 45 33 201
www.lug.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl