Maksymalne bezpieczeństwo - UKŁADY NAPĘDOWE - BEZPIECZEŃSTWO PRZEMYSŁOWE - BOSCH REXROTH - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - NAPĘDY - HÄGGLUNDS - SILNIK HYDRAULICZNY - LE JOINT FRANÇAIS - WALCARKA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Maksymalne bezpieczeństwo
drukuj stronę
poleć znajomemu

Maksymalne bezpieczeństwo

Maksymalne bezpieczeństwo
fot. Bosch Rexroth

Wyjątkowa funkcja bezpieczeństwa w rozwiązaniu Bosch Rexroth dla walcarek w przemyśle gumowym została ponownie zweryfikowana. 

Układy napędowe Hägglunds, dostępne obecnie w ofercie firmy Bosch Rexroth, już od ponad 15 lat dostarczane są do walcarek w zakładach produkcyjnych przemysłu gumowego Grupy Hutchinson. Le Joint Français, spółka zależna Grupy Hutchinson z Saint-Brieuc we Francji, doceniła niedawno niezrównaną fachowość firmy Bosch Rexroth w dziedzinie rozwiązań z zakresu napędów i sterowania poprzez wybór układu napędowego Hägglunds na potrzeby modernizacji jednej ze swoich walcarek. Doskonałe efekty działania funkcji zatrzymania awaryjnego, zaimplementowanej w dostarczonym układzie, zostały także ponownie zweryfikowane, zdecydowanie przekraczając oczekiwania ze strony Le Joint Français.

W celu generalnego zmodernizowania walcarki do produkcji gumy, firma Le Joint Français (spółka zależna Grupy Hutchinson) postawiła na doświadczenie i wiedzę firmy Bosch Rexroth. Modernizacja polegała na wymianie napędu elektromechanicznego na bezpośredni, hydrauliczny układ napędowy Hägglunds.

Rozwiązanie napędowe Hägglunds zapewniło walcarce w pełni regulowaną prędkość napędu oraz wymaganą przepisami funkcję zatrzymania awaryjnego dla maksymalnego bezpieczeństwa personelu.  W sytuacji awaryjnej walce muszą być w stanie się jak najszybciej zatrzymać. Wymogi bezpieczeństwa przedstawione przez Le Joint Français były bardziej restrykcyjne niż te zdefiniowane w obowiązującej normie europejskiej EN1417 i wymagały zatrzymania walców w zakresie kąta mniejszego niż 30°.

Działanie funkcji zatrzymania awaryjnego zostało sprawdzone podczas rozruchu urządzenia, który potwierdził zatrzymanie awaryjne w zakresie kąta około 3°. Wynik ten znacznie przekroczył docelowe wymagania Le Joint Français i dowiódł, jak wysokie standardy można osiągnąć w zakresie bezpieczeństwa. Według obecnie obowiązującej normy urządzenie musi zatrzymać się awaryjnie w zakresie kąta mniejszego niż 1 radian, czyli około 57°, co odpowiada w przybliżeniu 350 mm. Zainstalowany nowy układ napędowy Hägglunds zatrzymuje się w zakresie 3°, co stanowi tylko około 18 mm.

Wiodące i doświadczone firmy, takie jak Bosch Rexroth, koncentrują się na postępach w szeroko pojmowanym zakresie wydajności i produktywności. Rozwiązania technologiczne i ekspercka wiedza techniczna, jaką dysponuje firma Bosch Rexroth przełożyły się w tym przypadku na wysokie wyniki w obszarze bezpieczeństwa, które odgrywają kluczową rolę w działalności przemysłowej.

W celu zmodernizowania walcarki do produkcji gumy firma Bosch Rexroth zaproponowała kompleksowe rozwiązanie, składające się z wysokomomentowych i wolnoobrotowych silników hydraulicznych Hägglunds, zaworów zatrzymania awaryjnego, akcesoriów montażowych i hydraulicznej jednostki napędowej, a także zapewniła wsparcie techniczne podczas montażu i rozruchu. W celu ograniczenia przestojów produkcyjnych prace modernizacyjne trwały jedynie tydzień.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Arkadiusz Bręk
tel.: +48 61 816 77 69
e-mail: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl