Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu firmy Bosch na targach w Hanowerze - PRZEMYSŁ - BOSCH - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - BOSCH REXROTH - TARGI W HANNOWERZE - SYSTEMY ENERGETYCZNE - BOSCH TERMOTECHNIKA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu firmy Bosch na targach w Hanowerze
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu firmy Bosch na targach w Hanowerze

Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu firmy Bosch na targach w Hanowerze
fot. Bosch

Na tegorocznych targach przemysłowych w Hanowerze Grupa Bosch prezentuje produkty i usługi poprawiające produktywność i efektywność energetyczną. Przedstawiane rozwiązania umożliwiają również integrację procesów produkcji przemysłowej.

Podczas targów w Hanowerze swoją ofertę nowych produktów i rozwiązań umożliwiających integrację różnorodnych dyscyplin w procesach produkcyjnych przedstawiają należące do Grupy Bosch spółki Bosch Rexroth i Bosch Software Innovations GmbH oraz Bosch Termotechnika. 

Przede wszystkim efektywność energetyczna 

Bosch Rexroth prezentuje całą gamę innowacyjnych produktów i usług, które poprawiają efektywność energetyczną maszyn i urządzeń. Kompleksowa systematyka „Rexroth for Energy Efficiency“ analizuje nie tylko zapotrzebowanie na energię poszczególnych urządzeń, lecz także całego zintegrowanego systemu. Ważnym kierunkiem rozwoju Bosch Rexroth, który jest wiodącym ekspertem w dziedzinie napędów i sterowań są także energooszczędne komponenty i rozwiązania systemowe. Na targach zobaczyć można na przykład napęd pompowy Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej, który umożliwia obniżenie zużycia energii przez układ hydrauliczny nawet o 80%. 

W Hanowerze Bosch Rexroth demonstruje także nowe produkty, które upraszczają i przyspieszają procesy inżynieryjne u klientów. Są wśród nich otwarte interfejsy oraz zoptymalizowane systemy zamówień zwiększające swobodę działania konstruktorów i użytkowników. Koncepcja o nazwie Open Core Engineering (OCE) umożliwia konstruktorom maszyn dostęp do języka źródłowego programu sterującego. Dzięki temu producenci maszyn, przy pomocy ogólnodostępnych języków programowania, mogą samodzielnie tworzyć nowe funkcje programowe oraz integrować procesy przemysłowe za pomocą smartfonów i tabletów. O niezwykłej innowacyjności koncepcji OCE świadczyć może przyznanie jej podczas inauguracji tegorocznych targów w Hanowerze nagrody Hermes Award 2013. Hermes należy do najbardziej prestiżowych konkursów na świecie. W tym roku nagroda Hermes Award została wręczona już po raz dziesiąty. 

Systemy energetyczne do zastosowań przemysłowych 

Bosch Termotechnika przedstawia w Hanowerze rozwiązania i systemy podnoszące efektywność energetyczną urządzeń i systemów grzewczych. Systemy Organic Rankine Cycle (ORC) umożliwiają wykorzystanie ciepła odpadowego do produkcji prądu. Mogą być stosowane tam, gdzie powstają duże ilości niewykorzystywanego później ciepła, takiego jak na przykład ciepło procesowe w przemyśle chemicznym lub spożywczym czy ciepło powstające podczas wytwarzania prądu za pomocą instalacji do produkcji biomasy lub biogazu. 

Prezentowane przez firmę Bosch w Hanowerze bloki kogeneracyjne produkują równocześnie prąd i ciepło, co obniża zużycie paliw. W ofercie są zarówno pojedyncze moduły, jak i całe systemy bloków kogeneracyjnych. Bosch Termotechnika prezentuje też na targach kotły przemysłowe. Bosch oferuje również indywidualne rozwiązania w segmencie kotłów parowych oraz grzewczych.

Buderus, marka należąca do Bosch Termotechnika, przedstawia podczas tegorocznych targów innowacyjny system ogrzewania z funkcją wytwarzania prądu. System bazuje na technologii ogniw paliwowych. Ogniwo paliwowe przekształca energię zgromadzoną w wodorze w energię elektryczną. Wodór pozyskiwany jest z gazu ziemnego. Powstające w tym procesie ciepło wykorzystywane jest w obiegu grzewczym oraz do podgrzewania wody. Działająca w oparciu o tę technologię centrala Logapower FC10 jest systemem zdecentralizowanego wytwarzania prądu i ciepła przeznaczonym zarówno do dopiero powstających, jak i modernizowanych budynków. Już w przyszłym roku, w ramach programu demonstrującego zastosowanie rozwiązań opartych na ogniwach paliwowych do zdecentralizowanego wytwarzania prądu i ciepła, Buderus zainstaluje pierwsze systemy Logapower FC10. Wprowadzenie systemu na rynek planowane jest na rok 2016. 

Serwisowanie wspomagane oprogramowaniem

Na targach obecna jest także spółka Bosch Software Innovations GMBH i jej kompleksowe rozwiązanie do inteligentnego serwisowania urządzeń przemysłowych. Przedstawiciele spółki wyjaśniają w jaki sposób, dzięki integracji sieciowej urządzeń produkcyjnych, można usprawnić proces serwisowania i napraw. Nowe rozwiązanie wykorzystuje dane dotyczące stanu technicznego maszyn, które są przesyłane online do stworzonego przez Bosch Software Innovations pakietu Software Suite. Program analizuje dane i wykrywa wszelkie nieprawidłowości oraz oblicza czas wystąpienia ewentualnych awarii. Portal serwisowy może na bieżąco prowadzić prace konserwacyjne, nadzorować stan techniczny oraz wykonać zdalną naprawę. Koncepcja inteligentnego serwisowania opracowana przez Bosch Software Innovations umożliwia producentom maszyn optymalizację oferty serwisowej, a operatorom i użytkownikom pozwala zmniejszyć awaryjność urządzeń i zwiększyć produktywność. 

Targi w Hanowerze (Hannover Messe)

Targi w Hanowerze trwają od 8 do 12 kwietnia 2013 roku. Głównymi tematami tegorocznej edycji targów są: automatyzacja produkcji oraz branża IT, technologie energetyczne i ekologiczne, technika napędowa i technologia płynów, dostawcy, technologie produkcyjne i usługi oraz działalność badawczo-rozwojowa. Krajem partnerskim targów jest w tym roku Rosja, w której Bosch działa od 1904 roku.

Ekspozycje Bosch znajdują się w trzech halach:
Bosch Rexroth – hala 23, stoisko C19
Systemy Bosch KWK – hala 27, stoisko J70
Buderus – hala 27, stoisko E51
Bosch Software Innovations – hala 7, stoisko C04

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl