Bosch Rexroth wprowadza na rynek najpotężniejszy na świecie napęd bezpośredni - BOSCH REXROTH - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - NAPĘDY - NAPĘD HYDRAULICZNY - HÄGGLUNDS - SILNIK HYDRAULICZNY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bosch Rexroth wprowadza na rynek najpotężniejszy na świecie napęd bezpośredni
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bosch Rexroth wprowadza na rynek najpotężniejszy na świecie napęd bezpośredni

Bosch Rexroth wprowadza na rynek najpotężniejszy na świecie napęd bezpośredni
fot. Bosch Rexroth

Nowy silnik hydrauliczny CBM marki Hägglunds oferowany przez firmę Bosch Rexroth zapewnia potężne możliwości. W silnikach CBM uzyskano o 50% większy moment na wale napędowym przy jednoczesnym zmniejszeniu masy aż o 50% w porównaniu do poprzednika, silnika Marathon. Osiągnięcie takich wyników było możliwe dzięki wykorzystaniu rozwiązań sprawdzonych w praktyce w silnikach Marathon. Pozwoliło to uzyskać najwyższy na świecie stosunek momentu do masy dla silnika hydraulicznego.

Dla klientów firmy Bosch Rexroth pojawienie się nowego silnika otwiera zupełnie nowe możliwości. Silnik CBM nie tylko potrafi poradzić sobie z wyższymi obciążeniami roboczymi, lecz jednocześnie zajmuje mniej miejsca, a jego waga stanowi mniejsze obciążenie dla napędzanego wału. Oznacza to, że maszyny wykorzystujące ten silnik, a w niektórych przypadkach również budynki, w których te silniki są instalowane, mogą być mniejsze, lżejsze i prostsze.

Mniejsze wymagania instalacyjne dla nowego silnika w połączeniu z wyższą wydajnością mogą pozwolić na obniżenie całkowitych kosztów instalacyjnych oraz zwiększenie dochodów uzyskiwanych w ciągu długoletniego okresu eksploatacji urządzeń. Oprócz tego konstrukcja cechuje się unikalnymi zaletami typowymi dla hydraulicznych napędów bezpośrednich: pełnym momentem na wale napędowym począwszy od prędkości zerowej, zabezpieczeniem przez obciążeniami udarowymi oraz możliwością pracy czterokwadrantowej.

Moc dla coraz wyższych wymagań 

Silnik CBM marki Hägglunds to bezpośrednia odpowiedź na rosnące wymagania klientów. Rozmaite branże przemysłowe wymagają stosowania coraz większych mocy, a ich zapewnienie jest niezbędnym warunkiem dla wielu nowych aplikacji, takich jak aplikacje wykorzystujące energię wiatrową oraz fale morskie. Silniki CBM zapewniają moc również dla wielu innych, w tym w aplikacjach dla maszyn i urządzeń w przemyśle recyklingowym.

Nowe silniki opracowane w oparciu o platformę Hägglunds CB posiadają wewnętrzne rozwiązania konstrukcyjne, pozwalające na uzyskanie jednostkowego momentu na wale napędowym na poziomie

6000 Nm/bar. Lars Andrén, jeden z podstawowych członków zespołu, który skonstruował silnik CBM, twierdzi: „Silniki CBM marki Hägglunds spełniają najwyższe wymagania na rynku. Po ich wprowadzeniu na rynek możemy w  jeszcze szerszym zakresie wykorzystać unikalne zalety hydraulicznego napędu bezpośredniego, stosując go w jeszcze większej ilości aplikacji niż miało to miejsce kiedykolwiek w przeszłości”.

Testowane w celu sprostania najwyższym oczekiwaniom 

Zastępując cieszący się uznaniem silnik Marathon nową konstrukcją, firma Bosch Rexroth nie pozostawiła żadnego marginesu przypadkowości. Silnik CBM to owoc wieloletnich prac badawczo-rozwojowych, a także ogromnej liczby godzin poświęconych testowaniu i potwierdzaniu planowanych osiągów i jakości. W  rzeczywistości  silnik CBM przeszedł więcej prób laboratoryjnych, niż jakikolwiek inny silnik marki Hägglunds.

Płynne przejście do wyższych mocy 

Dobrą wiadomością dla klientów, którzy będą chcieli unowocześnić swoje urządzenia pracujące dotychczas w oparciu o silniki Marathon jest fakt, że dostępne są zestawy elementów pozwalające na bezpośrednie przezbrojenie na nową konstrukcję. Dzięki temu wymiana silnika w istniejących maszynach jest szybka i prosta.

Zaletą silnika CBM jest łatwość instalacji dzięki uzębieniu ułatwiającemu przyłączenie silnika do napędzanego wału (dostępne są również adaptery  z pierścieniem zaciskowym). Zarówno modernizowany, jak i nowo zamontowany, silnik CBM z łatwością pozwala zaspokoić rosnące wymagania w zakresie wytwarzanej mocy.

Kontakt:
mgr inż. Arkadiusz Bręk
Bosch Rexroth, Polska
Tel.: +48 61 816 77 69
arkadiusz.brek@boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl