SYNTRONIX – efektywny system napędów pomp hydraulicznych - SERWONAPĘDY - BOSCH REXROTH - NAPĘDY - NAPĘD HYDRAULICZNY - NAPĘDY ELEKTRYCZNE - SYNTRONIX
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności SYNTRONIX – efektywny system napędów pomp hydraulicznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

SYNTRONIX – efektywny system napędów pomp hydraulicznych

SYNTRONIX – efektywny system napędów pomp hydraulicznych
fot. Bosch Rexroth

Syntronix to system umożliwiający napęd pomp hydraulicznych o stałej jak i zmiennej objętości roboczej, silnikami elektrycznymi o regulowanych obrotach.

Zastosowanie takich napędów umożliwia zmniejszenie zapotrzebowania na energię oraz znaczne zredukowanie poziomu hałasu wytwarzanego przez maszynę. Główne oszczędności osiągnięte są przez odpowiednie zaprogramowanie cyklu pracy pompy w czasie wolnych ruchów lub biegu jałowego maszyny. 

Bosch Rexroth oferuje trzy rozwiązania napędów:

Syntronix SvP 7000 – serwonapęd Rexroth sterujacy prędkością obrotową pompy, pozwalający zredukować zużycie energii nawet o 80% oraz o 20 dB(A) emisje hałasu w porównaniu z zastosowaniem standardowyego silnika elektrycznego. Napęd jest stosowany do aplikacji o zapotrzebowaniu mocy do 60KW. Główne zastosowanie to maszyny do tworzyw sztucznych i maszyny odlewnicze.

Syntronix FcP 5000 – zastosowanie standardowego silnika elektrycznego o regulowanych obrotach ze sterownikiem Rexroth.  Napęd jest stosowany w aplikacjach gdzie zapotrzebowanie mocy jest do 7,5KW. Zastosowanie tego napędu pozwala na zredukowanie zużycia energii o 70% i zmniejszenie o 20% emisji hałasu. Główne zastosowanie to napędy w obrabiarkach.

Syntronix DFEn 5000 – serwonapęd Rexroth i SYDFE - pompa osiowo-tłoczkowej z elektronicznym regulatorem pozwolił zastosować ten napęd do aplikacji wymagającej zapotrzebowania mocy od 37-630 KW, w szczególności w prasach i dużych wtryskarkach. Połączenie serwonapędu i pompy o zmiennej objętości dało wynik w postaci oszczędności energii, zmniejszenia emisji hałasu i optymalizacji cyklu.

SYNTRONIX – efektywny system napędów pomp hydraulicznych

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl