Użytkownicy obiektów jądrowych szkolą się w Warszawie - ENERGETYKA JĄDROWA - USA - BEZPIECZEŃSTWO JĄDROWE - DEPARTAMENT ENERGII - GTRI - NCBJ
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Użytkownicy obiektów jądrowych szkolą się w Warszawie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Użytkownicy obiektów jądrowych szkolą się w Warszawie

Użytkownicy obiektów jądrowych szkolą się w Warszawie
fot. © Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Kadra zarządzająca obiektów jądrowych z pięciu krajów, odpowiedzialna za bezpieczeństwo i ochronę fizyczną obiektów, odbyła specjalistyczne szkolenie zorganizowane przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) i ekspertów z Departamentu Energii USA.

Od 15 do 18 stycznia w Warszawie odbyło się specjalistyczne szkolenie z zakresu tworzenia i oceny procedur w systemach ochrony fizycznej obiektów jądrowych, w tym elektrowni jądrowych. Kadra zarządzająca obiektów jądrowych z Polski, Czech, Serbii, Rumuni i Węgier zdobywała unikatową wiedzę od ekspertów z Departamentu Energii USA, w ramach programu GTRI.

 – Dzięki udziałowi w szkoleniu podnosimy swoją wiedzę i kompetencje w zakresie bezpieczeństwa i opracowania metody ich analiz od światowej klasy ekspertów w tej dziedzinie. GTRI to specjalny program rządu Stanów Zjednoczonych, którego celem jest zmniejszenie ryzyka użycia materiałów jądrowych do celów terrorystycznych poprzez zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony w obiektach jądrowych – tłumaczy Kamil Krzysztoszek z NCBJ, współorganizator szkolenia.

W dzisiejszej energetyce jądrowej eksperci ze Stanów Zjednoczonych dążą do zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 – Dzięki udziałowi polskich pracowników mamy dostęp do unikatowego know-how w zakresie ochrony fizycznej obiektów jądrowych, tak kluczowego w procesie powstawania pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Dzięki temu NCBJ staje się ośrodkiem eksperckim także w tym zakresie. Jednym z aspektów budowy obiektów jądrowych jest przecież projekt i budowa skutecznego systemu bezpieczeństwa i ochrony fizycznej – tłumaczy Jerzy Kozieł, Z-ca Dyrektora ds. Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Radiologicznej NCBJ.

Źródło: NCBJ

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl