IKEA promuje źródła światła LED podczas Łódź Design Festival 2012 - LED - ŻARÓWKA LED - OŚWIETLENIE LED - RECYKLING - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - IKEA - DESIGN - ŁÓDŹ - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL - RECYCLED - LEDARE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności IKEA promuje źródła światła LED podczas Łódź Design Festival 2012
drukuj stronę
poleć znajomemu

IKEA promuje źródła światła LED podczas Łódź Design Festival 2012

IKEA promuje źródła światła LED podczas Łódź Design Festival 2012
fot. IKEA

Od 18 do 28 października wszystkie osoby, które odwiedzą Łódź Design Festival 2012, będą mogły obejrzeć wystawę IKEA pt. „Doświetlimy Pory Roku”. Wystawa łączy oferowaną przez firmę technologię LED ze sztuką, czyli z propozycjami artystów pracujących ze światłem.

W ramach projektu recycLED polscy twórcy, których prace będzie można podziwiać podczas tego wydarzenia, nadali innowacyjnym żarówkom artystycznej głębi, wykorzystując różnego rodzaju surowce wtórne. Projekt opracowała fundacja „Fly with Art” z kuratorkami wystawy Anitą Bialic i Hanną Szpil. 

Kiedy i jak wykorzystujemy światło? Jak wpływa na nasze środowisko? W zależności od pory roku i dnia światło spełnia inną rolę w naszym życiu. Potrzebujemy go zwłaszcza na jesieni i zimą, kiedy dni są krótsze, a pogoda często bywa pochmurna. Rano światło pomaga nam się obudzić, a wieczorem stworzyć nastrój na romantyczną kolację. Niezależnie od tego, kiedy je wykorzystujemy, warto wiedzieć, czy robimy to odpowiedzialnie, czy nie marnujemy energii oraz jaki wpływ ma światło na nasze otoczenie. IKEA inwestuje w innowacyjne rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju, aby umożliwić ludziom prowadzenie bardziej efektywnego i ekologicznego życia na co dzień. Początkiem takich zmian może być żarówka, którą każdy z nas ma w domu. Podczas wystawy „Doświetlimy Pory Roku” IKEA zaprezentuje oświetlenie LED, które wykorzystuje 85% mniej energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek wolframowych, a czas użytkowania diody LED sięga nawet 20 lat. Na ekspozycji będzie można zobaczyć oprawy, w których zastosowano lampy LED w różnorodnych rozmiarach i kolorach. 

 – Serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszej wystawy "Doświetlimy Pory Roku", którą organizujemy podczas Łódź Design Festival 2012. W IKEA planujemy przeprowadzić prawdziwą rewolucję w zakresie oświetlenia, wymieniając wszystkie żarówki oraz lampy w swoim asortymencie na LED-owe zamienniki do 2016 roku. Mam nadzieję, że wystawa, na której pokażemy możliwości oświetlenia LED, jego pozytywny wpływ na środowisko oraz oszczędność energii, zainspiruje i przekona do bardziej zrównoważonego życia w domu – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska Sp. z o.o. 

Część wystawy „Doświetlimy Pory Roku” będzie w całości oparta o asortyment IKEA. W ramach ekspozycji zostanie zaaranżowana strefa relaksu, w której zwiedzający będą mogli odpocząć. Uczestnicy festiwalu będą mogli odprężyć się na wygodnych sofach udekorowanych poduszkami w otoczeniu lamp IKEA z zamontowanymi żarówkami LED LEDARE. Pokazane na wystawie lampy będą udekorowane takimi samymi tkaninami jak poduszki i będą nawiązywały do poszczególnych pór roku. 

Źródło światła to nie wszystko – światło potrzebuje bowiem wyjątkowej oprawy, dlatego na wystawie „Doświetlimy Pory Roku” będą także prezentowane lampy wykonane przez artystów współpracujących z krakowską fundacją Fly with Art. Te niezwykłe dzieła sztuki zostały wybrane na potrzeby projektu recycLED, który ma na celu promocję ekologicznych źródeł światła opartych na technologii LED. 

  Lampy powstały z myślą o recyklingu, zostały więc wykonane z surowców wtórnych – ze zniszczonych, zużytych lub nikomu niepotrzebnych materiałów, co sprawia, że są tak niezwykłe i niepowtarzalne – powiedziała Anita Bialic z fundacji Fly with Art. 

Na wystawie będzie można podziwiać prace takich artystów jak: Agnieszka Kajper, Karina Marusińska, Agnieszka Bar, Heikki Kiiski, Piotr Stolarski, Tomasz Wójcik, Aleksandra Hetich, Tomasz Andrzej Rudkiewicz, Daria Burlińska, Joanna Figurniak, Katarzyna Okińczyc, Alicja Panasiewicz czy Joanna Pytlewska. 

Wystawa „Doświetlimy Pory Roku” będzie dostępna przez cały czas trwania Łódź Design Festival w Centrum Festiwalowym, przy ulicy Targowej 35, w godzinach 18:00-21:00 18 października oraz między 10:00 a 20:00 w dniach 19-28 października 2012 roku. Dodatkowo w sobotę, 20 października 2012 roku, w Centrum Festiwalowym przy ulicy Targowej 35 o godzinie 15:15, Jamie Grant – Project Leader, odpowiedzialny za globalny rozwój produktów oświetleniowych IKEA, przeprowadzi wykład pt. „Ekologia nie jest głupia”. Opowie on o przyszłości w zakresie oświetlenia, a także o możliwości projektowania niezwykłych lamp dzięki najnowszej technologii LED.

Źródło: IKEA

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl