IKEA wymienia na LED-y cały asortyment oświetleniowy - LED - ŻARÓWKI LED - OŚWIETLENIE LED - IKEA - LAMPY LED - MODERNIZACJA OŚWIETLENIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności IKEA wymienia na LED-y cały asortyment oświetleniowy
drukuj stronę
poleć znajomemu

IKEA wymienia na LED-y cały asortyment oświetleniowy

IKEA wymienia na LED-y cały asortyment oświetleniowy
fot. IKEA

Od 2016 r. sieć IKEA będzie sprzedawać oświetlenie wyłącznie w technologii LED 

IKEA planuje przeprowadzić prawdziwą rewolucję w zakresie oświetlenia, wymieniając wszystkie żarówki oraz lampy w swoim asortymencie na LED-owe do 2016 roku. Celem IKEA jest oferowanie produktów LED w najniższych cenach na rynku, dlatego firma chce umożliwić milionom swoich klientów przejście na bardziej energooszczędne i przyjazne dla środowiska oświetlenie. Dodatkowo IKEA sama „świeci przykładem” i modernizuje oświetlenie w swoich budynkach na bardziej przyjazne dla środowiska, w większości lampy diodowe.

Zgodnie z filozofią „Zrównoważone życie zaczyna się w domu” wyznawaną przez firmę, IKEA chce zachęcić swoich klientów do wzięcia odpowiedzialności za środowisko naturalne poprzez przejście na bardziej oszczędne oświetlenie LED, które wykorzystuje nawet 85% mniej energii w porównaniu do żarówek żarnikowych przy żywotności lamp dochodzącej do 20 lat - to 20 razy więcej niż w przypadku tradycyjnych żarówek.

Już teraz IKEA oferuje szeroki wybór żarówek LED, dzięki czemu każdy może łatwo wymienić swoje stare żarówki żarnikowe bez konieczności kupowania nowej lampy. W ten sposób można nie tylko znacznie zmniejszyć wydatki na prąd, ale także przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Lampy LED dostępne są w różnych kolorach, zarówno w ciepłych, jak i zimnych odcieniach światła. Jako źródła światła nie zawierające szkodliwej dla zdrowia rtęci, mogą też być poddawane recyklingowi. 

 – Technologia LED to prawdziwa rewolucja w oświetleniu. W sytuacji, kiedy rachunki za prąd regularnie się zwiększają, a globalna konsumpcja energii wzrasta, jedna mała żarówka LED-owa może mieć duże znaczenie. Zużywa bowiem znacznie mniej energii niż tradycyjna żarówka i daje znacznie większe możliwości w zakresie projektowania oświetlenia, a tym samym aranżacji wnętrz. IKEA wierzy, że każdego powinno być stać na życie w sposób zrównoważony. W związku z tym zapewniamy, że oferowane przez nas oświetlenie LED będzie najtańsze na rynku – mówi Steve Howard, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie IKEA. 

Planowane przez IKEA zmiany w asortymencie oraz wymiana oświetlenia w sklepach dotyczą wszystkich krajów, w których działa firma, w tym również Polski. W ramach promocji i edukacji związanej z technologią LED, każdy pracownik IKEA Retail otrzymał taką właśnie żarówkę. Sklepy organizują również spotkania, na których kierownicy tłumaczą, jakie korzyści niesie zastosowanie oświetlenia LED i jakie jest jego znaczenie dla firmy. Obecnie w polskich sklepach IKEA trwa proces wymiany oświetlenia, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Diody LED zastępują m.in. stare reflektory typu SPOT. Już teraz wieża z logo IKEA przy sklepie w Jankach, gdzie mieści się siedziba firmy w Polsce, podświetlana jest przy użyciu technologii LED. 

Oświetlenie LED można zobaczyć w tzw. „zielonych wnętrzach”, które powstają w kolejnych sklepach IKEA. Klienci mogą się tam zapoznać z różnymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie w sposób bardziej ekologiczny i jednocześnie oszczędny. Ponadto w asortymencie IKEA znajdą żarówki LED w różnych rozmiarach, o standardowych gwintach, a także lampy wykorzystujące technologię LED. 

 – W IKEA wiemy, że każdego dnia można żyć lepiej, dlatego tworzymy rozwiązania przyjazne ludziom i środowisku. Promujemy też hasło "Zrównoważone życie zaczyna się w domu", ponieważ wierzymy, że każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia w swoim otoczeniu, a jednocześnie skorzystać na proekologicznym podejściu. Najlepiej jest zacząć od naszych codziennych działań i własnego miejsca zamieszkania. Wymiana tradycyjnych żarówek na LED-owe może stanowić pierwszy krok. Jestem pewna, że nasi klienci szybko odczują pozytywne zmiany, zwłaszcza, gdy przyjdzie do płacenia rachunków za prąd, a ich nowe żarówki będą im służyły przez długie lata – powiedziała Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska Sp. z o.o. 

IKEA zaprezentuje oświetlenie LED podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, która odbędzie się w dniach 18-28 października 2012 roku. Uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę „Doświetlimy Pory Roku”, która łączy demokratyczny design z prawdziwą sztuką, wykorzystując światło LED-owe.

Ciekawostki nt. oświetlenia LED dla klientów IKEA:

  • 8-watowa żarówka LED to odpowiednik 40-watowej żarówki tradycyjnej
  • Oświetlenie LED jest bezpieczne – nie nagrzewa się i nie zawiera rtęci
  • Wymiana 40-watowej żarówki żarnikowej na żarówkę LED-ową o tej samej mocy pozwala zaoszczędzić średnio 5,3 euro rocznie (przy uwzględnieniu kosztów zakupu oraz kosztów zużycia energii) 
  • Wymiana jednej żarówki żarnikowej na LED-ową przez milion ludzi umożliwiłaby ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, którą uzyskalibyśmy wyłączając z eksploatacji 6 700 samochodów lub sadząc 17 milionów drzew rocznie 
  • Diody LED oferują zupełnie nowe możliwości w zakresie wystroju wnętrz przy pomocy oświetlenia – mogą być wykorzystane na wiele sposobów, szybko się rozpalają i dają dobre, ciepłe światło 
  • Z badań przeprowadzonych w lipcu 2012 roku przez agencję badawczą YouGov na zlecenie IKEA, na grupie 6 tys. respondentów w Chinach, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Szwecji wynika, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z korzyści, jakie daje oświetlenie LED. 60% ankietowanych wyraziło jednak zainteresowanie wykorzystaniem żarówek LED jako sposobem na oszczędzanie energii, zwłaszcza, że rachunki za prąd rosną, a 20-25% kosztów energii jest generowanych przez oświetlenie
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Uwazny_czytelnik
"Wymiana 40-watowej żarówki żarnikowej na żarówkę LED-ową o tej samej mocy pozwala zaoszczędzić średnio 5,3 euro rocznie"
To jakieś perpetuum mobile?
Żarówka o takiej samej mocy, a zużywa mniej prądu...
A może po prostu zużywa tańszy prąd?
:)
No avatar
Pawcio
Zamiast tej długowieczności oświetlenia LED-owego, liczonej w dziesiątkach tysięcy godzin, firmy powinny zrobić znacznie tańsze LED-y o dobrych parametrach do zastosowań w domu (żywotności np. do 6000-10000 godzin). Uważam że wystarczą na kilka lat, a po tym czasie mozna kupić znacznie doskonalsze nowe LED-y lub np. OLED-y.
No avatar
ledzik
producenci na pewno sobie z tym jakoś poradzą, spisek żarówkowy zastąpią jakimś innym
No avatar
Gość
Tato - powiedział chłopiec do przedsiębiorcy produkującego ołówki - gdy będę duży, to wymyślę dla Ciebie wieczny ołówek, którego nie trzeba temperować. I tak też się stało. Wkrótce potem firma ojca zbankrutowała.
Tak też wierzę w te długowieczne źródła światła...
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl