Na targach Intersolar w Monachium, oddział d/s technologii słonecznej Sharp Electronics Europe, oprócz modułów słonecznych i rozwiązań do magazynowania energii, zaprezentował nowe zestawy PV do instalacji w prywatnych domach. Dzięki bliskiej współpracy z europejską fabryką modułów we Wrexham w Anglii, dział d/s technologii słonecznej Sharp Energy Solution skupia się na kompletnych rozwiązaniach skierowanych do domów prywatnych.
Tegoroczne targi Intersolar były już dziewiątymi z rzędu, na których Sharp zaprezentował swoje „słoneczne” portfolio. W dniach od 13 do 15 czerwca firma pokazała nowe panele słoneczne i całą gamę rozwiązań służących do obniżenia kosztów związanych z użytkowaniem energii elektrycznej. Kolejnym ważnym aspektem jaki podkreślano były wyjątkowo przyjazne dla klientów sposoby dokonywania zakupów, oferowane przez nowy sklep internetowy,
w którym instalatorzy paneli słonecznych mogą składać zamówienia na kompletne rozwiązania dla swoich klientów, wybierając z szerokiego wachlarza dostępnych zestawów PV.
„Coraz częściej nasi klienci oczekują, że będą mogli u jednego dostawcy nabyć wszystkie niezbędne składowe do instalacji kolektorów słonecznych. Nasze nowe zestawy montażowe zawierają już teraz wszystkie wymagane elementy – od panelu do inwertora” - zauważa Peter Thiele, Wicedyrektor Wykonawczy Działu Sprzedaży i Marketingu w Sharp Energy Solution Europe.
Na targach Intersolar zaprezentowano przykładowe zestawy do instalacji w ogródkach dachowych. Standardowe rozwiązania o mocy od 1,5 do 4 kWh są przeznaczone dla niedużych segmentów fotowoltaicznych. Grupę docelową dla zestawów PV stanowią instalatorzy paneli słonecznych, sprzedający kompletne rozwiązania bezpośrednio użytkownikom końcowym. Zestawy te są dostępne wraz z panelami polikrystalicznymi.
Wystawa dała również możliwość do zaprezentowania rozwiązań służących magazynowaniu energii, które firma Sharp planuje wprowadzić do sprzedaży jesienią 2012 roku. Dzięki mocy 3,5 lub 5 kWh, rozwiązania te mogą magazynować wytworzoną energię elektryczną do wykorzystania w późniejszym czasie. W efekcie klienci mogą uzyskać dodatkowe korzyści przy obecnych cennikach za energię oraz w dużym stopniu uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej.
W tym roku po raz pierwszy na stanowisku firmy Sharp, został zaprezentowany moduł polikrystaliczny złożony z 60 ogniw, z czarną ramą i czarną folią na tylnej ścianie. Dzięki temu prostemu i estetycznemu zabiegowi, te czarno-czarne moduły przemówią także do właścicieli domów, którzy przykładają szczególną wagę do doskonałej integracji wizualnej swoich paneli słonecznych. Moduły klasy do 245 kWh powinny być dostępne w sprzedaży od sierpnia. Dla tych - i innych - modułów firma Sharp przedłużyła okres dobrowolnej gwarancji z pięciu do dziesięciu lat.
Targi Intersolar dla firmy Sharp były również okazją do zaprezentowania po raz pierwszy swoich innowacyjnych koncepcji oświetlenia LED. Firma posiada dziesiątki lat doświadczenia w wytwarzaniu lamp LED o dużej mocy, które teraz wykorzystuje w systemach oświetleniowych. Dzięki temu klienci zyskują nowe możliwości w istniejących sektorach działalności, a firma Sharp zwiększa wysiłki zmierzające do wprowadzania na rynek zaawansowanych ekologicznie produktów.
W listopadzie 2011 roku kierownictwo Sharp zapowiedziało reorganizację swoich struktur i mianowało Paula Molyneux szefem europejskiego oddziału firmy. W połowie kwietnia ujawniono również plany dotyczące powstania nowej europejskiej centrali w Londynie. W przyszłości centrum wytwarzania paneli słonecznych będzie mieściło się we Wrexham. Sharp produkuje tam moduły słoneczne już od 8 lat. W ostatnim roku angielski zakład był w stanie podwoić swoje wyniki produkcyjne do 500 MW.
W roku podatkowym 2011 firma Sharp wyprodukowała baterie słoneczne o łącznej mocy 1073 megawatów. Pomimo nieznacznego spadku produkcji, udział firmy Sharp w rynku paneli słonecznych wzrósł z 8,8% w 2010 roku do 9,1% w 2011 roku. „Rynek europejski ma dla nas ogromne znaczenie. W samej tylko Wielkiej Brytanii obroty towarowe stanowią 30%, a w Niemczech przekraczają nawet 40% ogólnych obrotów towarowych na rynku europejskim. Obserwujemy również wielkie zapotrzebowanie na nieduże rozwiązania fotowoltaiczne na rynku hiszpańskim. Dlatego w przyszłości skupimy naszą uwagę na tych rynkach, przystosowując nasze rozwiązania specjalnie do sektora indywidualnych użytkowników.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |