W obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku hurtowym, coraz więcej osób i przedsiębiorstw szuka sposobów wykorzystania energii odnawialnej i obniżenia kosztów opłat za prąd. Jednym z takich rozwiązań jest fotobalkonika, która pozwala na przekształcenie własnego balkonu w miejsce, w którym będzie wytwarzana energia elektryczna. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzić można nawet do 40%[1] na rachunkach w skali roku.
Usługę dostawy, montażu i próbnego uruchomienia instalacji fotowoltaicznej na balkonach posiada w swojej ofercie Energa Obrót. Wycenę inwestycji oraz indywidualnie dopasowaną ofertę klient otrzymuje zupełnie za darmo. System montażowy paneli fotowoltaicznych na balkonie daje możliwość montażu pod kątem 90 stopni, równolegle do balkonowych barierek. System posiada wszelkie certyfikaty zapewniając bezpieczny i profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych.
– Fotobalkonika to innowacyjne rozwiązanie, które ma potencjał zmienić rodzaj energii elektrycznej, z jakiej korzystamy w naszych domach. Dzięki niemu można zmniejszyć zależność od tradycyjnych źródeł, a także przyczynić się do ochrony środowiska. To również doskonała okazja do zaoszczędzenia na rachunkach za prąd. Energa Obrót oferuje różnorodne rozwiązania, które można dostosować do indywidualnych potrzeb – mówi Aleksander Chołodnicki, dyrektor Departamentu Marketingu i Produktów Energi Obrotu.
Dodatkowo, możliwość monitorowania wydajności fotobalkoniki z poziomu przeznaczonej do tego aplikacji pozwala użytkownikom na bieżąco kontrolować zużycie energii. Przyjęcie świadomego podejścia do korzystania z urządzeń elektrycznych przekłada się na efektywne zarządzanie energią i obniżenia rachunków za prąd. W zależności od wybranego wariantu mocy instalacji, rocznego zużycia oraz warunków, w jakich instalacja będzie pracować, zaoszczędzić można 21-40%[2] w skali roku na rachunkach za prąd.
Energa Obrót zapewnia do 25 lat gwarancji na wydajność instalacji i 5 lat gwarancji na jej montaż. Dodatkowo spółka oferuje roczne ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej i pokrywa jego koszt. Jest to dodatkowe zabezpieczenie dla inwestycji klientów.
Fotobalkonika to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą żyć bardziej ekologicznie, a jednocześnie korzystać z własnego źródła pozyskiwania energii. Wprowadzenie fotobalkoniki do naszej codzienności to krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, gdzie ekologia i oszczędność idą w parze. To rewolucja, która pozwala nie tylko oszczędzać, ale także dbać o planetę, co stanowi naszą wspólną odpowiedzialność i szansę na lepsze jutro.
Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie zgody wspólnoty lub spółdzielni oraz gniazdka na balkonie.
Źródło: Energa
[1] Przy założeniach: moc instalacji: 1,6kWp (4 panele fotowoltaiczne), roczny poziom autokonsumpcji: 567 kWh, roczna suma energii wytworzonej: 1379 kWh[2]
[2] Wyliczenia do powyższych założeń zostały przygotowane dla odbiorców rozliczających się na zasadach net-billingu oraz dla niezacienionej, południowej ekspozycji paneli fotowoltaicznych na balkonie. Do kalkulacji zostało wzięte roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną gospodarstwa domowego: 2 200 kWh, przy cenie za energię elektryczną pobraną w wysokości 0,41zł/kWh, oraz przy cenie za energię elektryczną oddaną wyznaczoną na podstawie wartości RCEm na rok 2023 (od stycznia do sierpnia zgodnie z tabelą https://www.pse.pl/oire/rcem-rynkowa-miesieczna-cena-energii-elektrycznej, od września do grudnia jako średnia z miesięcy maj-sierpień 2023).
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |