Napęd do okien zasilany energią słoneczną - INSTALACJE ELEKTRYCZNE - STEROWANIE - AUTOMATYKA DOMOWA - INSTALACJE SOLARNE - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - NAPĘDY - NAPĘD SOLARNY - VENTIC SOLAR - OKNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Napęd do okien zasilany energią słoneczną
drukuj stronę
poleć znajomemu

Napęd do okien zasilany energią słoneczną

Napęd do okien zasilany energią słoneczną
fot. D+H Polska

Zintegrowany napęd do okien
Ventic Solar 

Inżynierowie pracujący w D+H Mechatronic opracowali pierwsze na świecie urządzenie sterujące pracą okien, zasilane energią słoneczną o nazwie Ventic Solar. Nowatorskie rozwiązanie podnosi bezpieczeństwo i komfort otwierania i zamykania okien domowych, biurowych oraz ruchomych przeszkleń w ogrodach zimowych – bez konieczności doprowadzania zasilania. 

Bezpieczne i komfortowe otwieranie trudno dostępnych, dużych okien może sprawiać problem użytkownikom. W celu uniknięcia kłopotliwej obsługi skrzydeł, warto skorzystać z innowacyjnego okiennego napędu solarnego Ventic Solar. Najnowsze rozwiązanie firmy D+H pozwala każdego dnia otwierać i zamykać okna dzięki darmowej energii słonecznej. To bezprzewodowe urządzenie jest montowane bezpośrednio do ramy okna, dzięki czemu nie musimy się martwić o instalację zasilającą. 

Energooszczędność i automatyzacja 

Napęd do okien Ventic Solar został stworzony w celu sterowania oknami dachowymi i fasadowymi przy pomocy energii słonecznej. Jest to możliwe dzięki monokrystalicznemu panelowi słonecznemu o wysokiej wydajności. Ten podstawowy element urządzenia Ventic Solar pobiera maksymalną ilość energii słonecznej. Panel ten jest osadzony w aluminiowym, eleganckim profilu. Tego rodzaju konstrukcja daje możliwość regulacji kąta panelu słonecznego w celu optymalnego ustawienia go względem słońca. Silnik napędu jest sterowany za pomocą mikroprocesora, zaopatrzony w przekształtnik podwyższający napięcie oraz funkcję zarządzania stopniem naładowania akumulatora, zapewnia optymalne wykorzystanie światła słonecznego oraz precyzję sterowania. Warto podkreślić, że podwójny zestaw akumulatorów w napędzie Ventic Solar firmy D+H, o wysokiej pojemności i niskiej utracie ładunku, został opracowany z myślą o okresach wysokiego zachmurzenia. Urządzenie Ventic Solar zostało wyposażone w wygodne sterowanie sygnałem radiowym, kodowanym przy użyciu 128-bitowego klucza AES. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko komfort obsługi, ale także zabezpiecza nasz dom przed próbami włamania. 

Za obsługę napędu Ventic Solar odpowiada wygodny pilot z funkcją płynnej regulacji kąta otwarcia oraz gotowymi ustawieniami, takimi jak dziesięciominutowe wietrzenie lub połowiczne otwarcie, które jest szczególnie zalecanym trybem wentylacyjnym w okresie zimowym. Istotną zaletą systemu jest również możliwość wykorzystania jednego pilota do sterowania aż 10 oknami, co w przypadku dużej ilości zainstalowanych napędów znacznie ułatwia obsługę całej instalacji. 

Obudowa Ventic Solar wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo cynku i pokryta farbą proszkową. Z kolei części plastikowe w kolorze białym, szarym i czarnym wykonane są z poliwęglanu odpornego na wstrząsy i promienie UV. Bezobsługowy łańcuch stalowy jest niezwykle wytrzymały i odporny na korozję. W zestawie znajdują się także konsole montażowe ze stali nierdzewnej, pokryte farbą proszkową w kolorze dopasowanym do obudowy napędu. 

Wygodnie sterowanie oknem bez konieczności doprowadzania instalacji elektrycznej 

Ventic Solar powstał z myślą o łatwym oraz bezprzewodowym sterowaniu oknami. Ma on zastosowanie wszędzie tam, gdzie użytkownik chciałby otworzyć trudno dostępne okno, by przewietrzyć pomieszczenie. Mowa tu szczególnie o oknach dachowych oraz fasadowych, ale również o wywietrznikach i oknach ogrodów zimowych, które są elementami domów i rezydencji. Zastosowanie baterii słonecznej pozwoli uniknąć montażu tradycyjnej linii zasilającej, co w przypadku okien ulokowanych wysoko jest szczególnie problematyczne i kosztowne. 

 – Zastosowanie napędu Ventic Solar idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których niedawno został ukończony remont, a prace budowlane niezbędne przy montażu tradycyjnego napędu są niewskazane. Warto podkreślić, że napęd Ventic Solar zasilany energią słoneczną wykorzystuje nowoczesną technologię i dzięki temu może pracować na bazie darmowej energii. Co więcej, elegancki wygląd oraz idealne dopasowanie obudowy mechanizmu do ram okiennych wpisuje się w nowoczesne przeszklenia budynków. Na uwagę zasługuje fakt, że mechanizm Ventic Solar jest sterowany sygnałem radiowym kodowanym, co zapewnia mieszkańcom nie tylko wygodę, lecz także zabezpiecza przed nieautoryzowanym otwarciem okna – mówi Łukasz Mak z firmy D+H Polska. 

Dane techniczne napędu Ventic Solar:

 • Zasilanie: panel słoneczny 
 • Akumulatory: 2 x Ni-MH 4,8V / 2000mAh 
 • Siła pchania: 200N 
 • Siła ciągnięcia: 150N 
 • Wysuw: 250mm 
 • Prędkość wysuwu: ~ 5mm/s 
 • Ochrona: IP 50 
 • Temperatura pracy: -5°C …. +60°C 
 • Obudowa: aluminium / cynk 
 • Częstotliwość: 868,3MHz/ FSK 
 • Zasięg działania pilota: maks. 150m w wolnej przestrzeni 

Napęd do okien Ventic Solar firmy D+H, katalogowa cena netto: 1 915 zł 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Uwaga!
Panel solarny musi byc bezposrednio przy szybie. W innym przypadku akumulator sie rozladuje I po 6 miesiacach trzeba bedzie go ladowac.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl