Systemy ERP w branży elektrotechnicznej i elektronicznej - ELEKTROTECHNIKA - OPROGRAMOWANIE - SYSTEMY INFORMATYCZNE - COMARCH - ERP - APLIKACJE KLASY ERP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Systemy ERP w branży elektrotechnicznej i elektronicznej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Systemy ERP w branży elektrotechnicznej i elektronicznej

Systemy ERP w branży elektrotechnicznej i elektronicznej
fot. Comarch

Dlaczego firmy z branży inwestują w systemy informatyczne ERP? 

Nowoczesne rozwiązanie IT klasy ERP, odpowiednie analiza przedwrożeniowa i skuteczne wdrożenie to według Graphcom czynniki decydujące o sukcesie firm.

- Dobór odpowiedniego narzędzia informatycznego dla przedsiębiorstwa z branży elektro, należy rozpocząć od oceny tego, w jaki sposób poszczególne funkcje oprogramowania przyczynią się do zwiększenia efektywności procesów – mówi Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o.

Aby móc dynamicznie się rozwijać, firmy z branży elektro inwestują w nowoczesne systemy ERP wspomagające zarządzanie. System Comarch CDN XL zapewnia im kompleksowe wsparcie w zarządzaniu wszystkimi obszarami działalności przedsiębiorstwa zajmującego się zarówno produkcją jak i dystrybucją.

W warunkach ostrej konkurencji przedsiębiorstwa produkujące i sprzedające artykuły elektroniczne nie mogą pozwolić sobie na niewywiązanie się z ustalonych terminów. Oprogramowanie ERP Comarch CDN XL pozwala dokładnie określić datę realizacji każdego zamówienia. Umożliwia również rezerwację towaru w magazynie na określony w umowie czas, a także wyliczanie dokładnej ilości towaru jaka jest niezbędna do zrealizowania zleceń klientów.

Bardzo ważną rolę odgrywa jakość wytwarzanych produktów. Niezbędne jest wydajne, a zarazem proste zarządzanie procesem produkcyjnym. System ERP Comarch CDN XL pozwala na stworzenie harmonogramu produkcji, przydzielenie pracownikom zadań, racjonalne zaplanowanie czasu pracy maszyn. Pozwala na szybkie tworzenie technologii przewidujących wykonanie danego produktu. Modyfikacja istniejących technologii produkcyjnych jest prosta i szybka – dzięki temu produkcja na indywidualne zamówienie nie jest już problemem.

Wytwarzanie produktów elektro wymaga stałego zaopatrzenia w surowce. Comarch CDN XL pomaga w skutecznej realizacji procesów zamówień towarów, również od dostawców z zagranicy. Dzięki możliwości określenia optymalnego poziomu zapasów firma uniknie utrzymywania nadwyżek magazynowych, które generują dodatkowe koszty. System pomoże także w określeniu najlepszego położenia towaru w magazynie.

System informatyczny ERP wspiera nie tylko produkcję, ale i dystrybucję elektro. Wykorzystanie platformy B2B wspiera obsługę sprzedaży do dystrybutorów i sklepów własnych. Zapewnia znaczną oszczędność czasu, wzrost produktywności, a tym samym szybkie dopasowanie się do zmiennych warunków rynkowych.

Wprowadzenie kilku funkcjonalności, takich jak cena, marża minimalna lub rejestracja ramowych warunków handlowych, uzgodnionych z klientami/dystrybutorami sprawia, że system „pilnuje” prawidłowości ceny sprzedaży towaru/wyrobu. Dzięki temu redukujemy przypadki świadomego lub nieświadomego zaniżania ceny sprzedaży.

Prezentowane rozwiązanie jest kierowane do zarówno do średnich jak i dużych firm produkujących lub dystrybuującychartykuły elektro, również dla tych działających w strukturze rozproszonej, posiadających oddziały i własne sklepy firmowe lub franczyzowe.

Kluczowe funkcjonalności Comarch CDN XL dla branży elektronicznej i elektrotechnicznej to m.in.:

 • elektroniczna platforma współpracy z odbiorcami i dostawcami,
 • automatyzacja przepływu dokumentów z dostawcami i odbiorcami,
 • automatyzacja powtarzalnych czynności,
 • zastosowanie urządzeń mobilnych w magazynie,
 • zastosowanie rejestratorów operacji na produkcji,
 • automatyzacja procesów logistyki i transportu,
 • uszczelnienie polityki cenowej,
 • wspieranie decyzji zakupowych,
 • kontrola zapasów,
 • gromadzenie informacji o popycie,
 • precyzyjna analiza danych.

Ponieważ zakup systemu to inwestycja, która musi przynieść zwrot, należy dokonać oceny czy i w jakim czasie uda się go uzyskać. Graphcom proponuje przeprowadzenie Audytu Korzyści. Wykaże on realne, policzalne korzyści zarówno w zakresie oszczędności czasu pracowników jak i poprawy rentowności firmy. Nasze doświadczenia pokazują, że czas zwrotu z inwestycji w system ERP w firmie elektro nie przekracza 24 miesięcy – kontynuuje Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl