Zasilanie budynków odpowiada za zużycie 40% zasobów elektrycznych. SoloPower zamierza uczynić promienie słoneczne głównym źródłem energii w budynkach komercyjnych i przemysłowych. Na targach Intersolar w Monachium firma przedstawia nową generację rozwiązań solarnych - wydajnych, elastycznych paneli z prostymi systemami instalacji.
Podczas targów Intersolar w Monachium, jednej z największych imprez branży fotowoltaicznej na świecie, SoloPower, mający swoją siedzibę w San Jose (stan Kalifornia) producent wysoce wydajnych, lekkich i elastycznych ogniw oraz modułów solarnych o cienkiej warstwie, przedstawił nową generację zintegrowanych rozwiązań solarnych. Należy do nich sześć modeli paneli fotowoltaicznych oraz trzy - pierwsze tego typu - proste w użyciu i nieinwazyjne zestawy instalacyjne SoloSaddle, SoloWedge i SoloBridge, które zwiększają funkcjonalność modułów, optymalizując jednocześnie ich działanie na dachach obiektów komercyjnych i przemysłowych z całego świata.
- Nasza firma realizuje działania rynkowe w oparciu o potrzeby klientów, proponując im rozwiązania, które można wdrożyć na starych i nowych dachach, jak również łatwo dostosować do warunków panujących w danym miejscu. Połączenie nowych paneli SoloPanels z naszymi zestawami instalacyjnymi zwiększy nasz udział w rynku dachowych urządzeń solarnych, dzięki czemu dostęp do energii słonecznej będzie jeszcze łatwiejszy i bardziej opłacalny bez względu na rodzaj pokrycia dachowego i jego lokalizację - powiedział Bruce Khouri, prezes i dyrektor handlowy w SoloPower.
Nowy asortyment rozwiązań solarnych SoloPower obejmuje następujące panele i systemy instalacyjne, umożliwiające modułom pracę z optymalną wydajnością oraz integrację z szeregiem systemów dachowych z całego świata:
Premiera rozwiązań solarnych SoloPower nowej generacji odbywa się w momencie, gdy firma rekrutuje pracowników do swojego nowoczesnego, dużego zakładu produkcyjnego w Portland (stan Oregon), który rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku. Oczekuje się, że zakłady SoloPower w Portland osiągną wydajność na poziomie 400 MW i dadzą zatrudnienie 450 osobom.
- SoloPower buduje nowy zakład w stanie Oregon, mając na uwadze wizjonerstwo i wsparcie ze strony władz tego stanu, stanowego Departamentu ds. Energii oraz miasta Portland. Mając do dyspozycji wykwalifikowaną siłę roboczą w Portland, możemy wykorzystać wyjątkowe umiejętności miejscowych pracowników, zwiększając tym samym liczbę miejsc pracy w sektorze energetyki - powiedział Tim Harris, prezes zarządu SoloPower.
Elastyczny cienkowarstwowy panel słoneczny SoloPanel SFX3-i, fot. SoloPower
Podejście firmy SoloPower stanowi ucieleśnienie zasadniczych atutów technologicznych, produkcyjnych i ekonomicznych, które umożliwiają imponującą i zakrojoną na szeroką skalę produkcję wydajnych ogniw fotowoltaicznych opartych na półprzewodnikach CIGS. Ogniwa CIGS umieszczane są w specjalnych, elastycznych i lekkich modułach solarnych, które nie wymagają dokładnie zbalansowanej infrastruktury sprzętowej i są łatwiejsze w instalacji od tradycyjnych paneli słonecznych.
Ogniwa i moduły SoloPower są stale poddawane rygorystycznym testom środowiskowym i przyspieszonym cyklom eksploatacji, wykraczającym poza normy branżowe; zaprojektowano je pod kątem najwyższej wydajności we wszystkich warunkach oświetleniowych. Moduły posiadają także niskoprofilowe diody obejściowe, które zapewniają maksymalną produktywność w przypadku zaciemnienia. Najnowsze rozwiązania opracowane przez firmę dają jeszcze większe możliwości w zakresie integracji energii słonecznej - wykorzystują sprawdzoną technologię, która niweluje słabe strony innych modułów o cienkich warstwach, zapewniając przy tym prawdziwą elastyczność w szerokiej gamie zastosowań.
Źródło: PAP
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |