Lampa LED bez radiatora - PROTOTYP - WIELKA BRYTANIA - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - LAMPY LED - ŻARÓWKI - ZAMIENNIK - RADIACJA - RETROFITY - ZETA CONTROLS
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Lampa LED bez radiatora
drukuj stronę
poleć znajomemu

Lampa LED bez radiatora

Lampa LED bez radiatora
fot. Zeta Controls

Zeta Controls prezentuje świecącą klatkę LED

Brytyjska firma Zeta Controls zaprojektowała świecącą klatkę wykonaną z aluminium i wyposażoną w diody LED umieszczone pod takim kątem aby emitować światło rozproszone podobnie jak z tradycyjnej żarówki. Urządzenie o mocy 9 W jest zamiennikiem żarówek 60 W.

- Struktura aluminiowej klatki umożliwia przepływ powietrza przez urządzenie i jego chłodzenie bez konieczności stosowania radiatora. Oznacza to, że można stworzyć źródło światła o tym samym kształcie co standardowe żarówki. Jedną z głównych przeszkód na drodze do wdrażania lamp LED jest ich tendencja do przybierania różnych nieoswojonych kształtów i rozpraszania światła w inny sposób. Nasz projekt sprostał temu wyzwaniu - mówi Anthony McClellan, dyrektor handlowy Zeta Controls.

Inną barierą upowszechnienia oświetlenia diodowego są wysokie koszty początkowe. McClellan stwierdził, że to pierwsza dostawa nowych lamp Zeta LED w przyszłym miesiącu, będzie konkurencyjna cenowo dla obecnych retrofitów i jest możliwość dalszej redukcji cen, jeśli Zeta okazałaby się skuteczna w swoim poszukiwaniu partnera produkcyjnego.

- Pierwsze żarówki wykonane są ręcznie i będziemy sprzedawać je za 19.99 GBP, ale kiedy tylko podpiszemy kontrakt z producentem możemy liczyć na spadek ceny do 15 dolarów, a następnie efekt skali produkcji pozwoliłby na ustalenie ceny poniżej 10 dolarów za żarówkę - powiedział McClellan, dodając, że rozpraszanie ciepła nowej konstrukcji również przedłuża żywotność żarówek umożliwiając wydłużenie okresu gwarancji do 25 lat.

Zeta Controls prezentuje świecącą klatkę LED

Źródło: ledinside.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Chyba tylko do sterylnych i niekurzących się przestrzeni, bo jak kurz siądzie na diody to chłodzenie powietrzem przestanie być efektywne
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl