FANUC na liście czołowych innowatorów - ROBOTYKA - FANUC - CNC - THOMSON REUTERS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności FANUC na liście czołowych innowatorów
drukuj stronę
poleć znajomemu

FANUC na liście czołowych innowatorów

FANUC na liście czołowych innowatorów
fot. FANUC

Program Thomson Reuters Top Global InnovatorsSM ocenia innowacyjność firm, które dokonują nowatorskich wynalazków na znaczną skalę. Bada również, czy ich osiągnięcia są uznawane za innowacyjne przez innych oraz czy podlegają one ochronie patentowej.

Thomson Reuters 2011 Top 100 Global InnovatorSM w swoim rankingu opiera się na czterech podstawowych kryteriach, tj.:

  • sukces we wdrażaniu swoich patentów,
  • globalny zasięg patentów,
  • wpływy, czyli to, na ile innowacje są wykorzystywane przez inne firmy na rynku,
  • liczba patentów.

Staranna analiza danych patentowych została przeprowadzona na podstawie indeksów Thomson Reuters Derwent World Patents Index® (DWPI), Derwent Patents Citations Index™, Quadrilateral Patent Index™, przy użyciu Thomson Innovation — platformy współpracy w zakresie własności intelektualnej i zbierania informacji.

Przeprowadzono także analizę porównawczą przy użyciu platformy Thomson Reuters Eikon — głównego źródła wykorzystania informacji finansowych.

Jest to drugie wyróżnienie pod względem innowacyjności dla FANUC w roku 2011. Magazyn Forbes również wymienił FANUC na liście 100 „Najlepszych innowacyjnych firm na świecie”.

Od momentu powstania w 1956 roku, FANUC przyczynił się do automatyzacji obrabiarek jako pionier w dziedzinie rozwoju technologii CNC. Innowacyjna technologia firmy FANUC przyczyniła się do ogólnoświatowej rewolucji produkcji, która ewoluowała z automatyzacji jednej maszyny do automatyzacji całych linii produkcyjnych.

Dzisiaj FANUC zatrudnia ponad 600 inżynierów w dziale R&D, którzy pracują nad tym, aby sterowania CNC były niezawodne, wydajne i innowacyjne przy równoczesnym zapewnieniu najniższych kosztów eksploatacji.

Źródło: FANUC

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl