Nowości Rittal na targach CeBIT 2012 - MONITORING - TARGI - CHŁODZENIE - HVAC - DATA CENTER - BEZPIECZEŃSTWO IT - SZAFY - RITTAL - CENTRUM DANYCH - RITTAL RIZONE - CEBIT 2012 - LIQUID COOLING PACKAGE - RIMATRIX
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowości Rittal na targach CeBIT 2012
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowości Rittal na targach CeBIT 2012

Nowości Rittal na targach CeBIT 2012

CeBIT 2012 – make sure it’s secure

W trakcie targów CeBIT 2012 Rittal przedstawi - po raz pierwszy - elastyczną platformę IT do budowy bezpiecznych Data Center o dowolnej wielkości. Firma zaprezentuje również nową szafę IT "TS IT". Ekspozycja firmy znajdzie się w hali 11 na stanowisku E06.

W zależności od sytuacji ekonomicznej, wymagań co do dyspozycyjności oraz bezpieczeństwa firma Rittal oferuje centra komputerowe o różnych gabarytach. Począwszy od "Data Center w jednej szafie" dla małych przedsiębiorstw, po kontenery Data Center Container, do zastosowania mobilnego, aż do oddzielnych serwerowni oraz infrastruktur dla dużych Data Center.

Redukcja kosztów, wyższa efektywność energetyczna i optymalizacja Data Center są priorytetowe dla wielu użytkowników centrów obliczeniowych i osób odpowiedzialnych za IT. W odpowiedzi na te potrzeby Rittal stworzył dedykowaną platformę systemową dla przedsiębiorstw o różnej wielkości,spełniającą każde wymaganie co do dyspozycyjności, a także bezpieczeństwa. Na stoisku targowym firma zaprezentuje pięć różnych typów rozwiązań. 

Platforma systemowa "Rittal – The System." obejmuje nowe komponenty infrastruktury IT, opcje standaryzujące oraz rozwiązania do zautomatyzowanej eksploatacji Data Center. Dzięki temu rozwiązaniu Klienci otrzymują usługi z jednego źródła, przy uwzględnieniu ich indywidualnych wymagań.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

We wszystkich oferowanych przez firmę Rittal rozwiązaniach na pierwszym miejscu znajduje się bezpieczeństwo. Christoph Caselitz, Chief of Customer Operations w firmie Rittal, wyjaśnia: 

Hasło targów CeBIT - Managing Trust - oznacza dla nas rozległe bezpieczeństwo infrastruktury gwarantowane dzięki Data Center. Uwaga firmy jest skupiona z jednej strony na ochronie komponentów, na przykład poprzez szafy serwerowe, sejfy lub zabezpieczone pomieszczenia. Z drugiej strony inteligentna ochrona przy pomocy czujników oraz oprogramowania monitorującego dba o stałą dostępność. Dzięki pakietowi systemowych rozwiązań IT pokrywamy istotne aspekty bezpieczeństwa w tradycyjnych oraz działających w chmurze centrach danych.

Oprócz zagadnień bezpieczeństwa, zasadnicze znaczenie ma kwestia efektywności energetycznej oraz trwałości. Decyzje inwestycyjne dla nowych projektów, jak również rozwiązań modernizacyjnych, zależą od przewidywanych kosztów eksploatacji, a także efektywności rozwiązania. Dotyczy to wszystkich aspektów infrastruktury technicznej, w szczególności jednak rozwiązań chłodzenia, które są prezentowane przez Rittal jako skalowalne, wysokowydajne systemy dopasowane do zastosowań. Dzięki temu w projektach klientów może być osiągany współczynnik PUE (power usage effectiveness) na poziomie 1,2.

Uniwersalne rozwiązania

Dla mniejszych przedsiębiorstw i różnych lokalizacji Rittal prezentuje rozwiązania infrastruktury i serwera w jednej szafie. To niewymagające dużej ilości miejsca, kompaktowe rozwiązanie może być także realizowane w sejfie chroniącym komponenty IT przed zagrożeniami fizycznymi.

Dla przedsiębiorstw o średniej wielkości dostępne są zarówno większe szeregi szaf, jak również elastyczne rozwiązania kontenerowe z różnymi opcjami klimatyzacji, w zależności od komponentów IT. Rittal oferuje również rozwiązania dla dużych Data Center: oddzielne pomieszczenia dla serwerów i infrastruktury technicznej z zabezpieczeniem prądu, klimatyzacją oraz techniką przeciwpożarową.

Platforma systemowa "Rittal – The System" integruje komponenty zasilania prądowego, klimatyzacji, monitoringu i bezpieczeństwa IT w jedno obszerne i optymalnie dopasowane rozwiązanie. Przy interaktywnych wyspach – w trakcie Targów - zwiedzający mogą przekonać się o zaletach oferowanych rozwiązań.

Jedną z prezentowanych przez Rittal - w trakcie Targów CEBIT 2012 - innowacji jest nowa szafa IT "TS IT" z wyposażeniem. Nowością jest także Power Distribution Unit (PDU) z technologią Snap-In i połączeniem z koncepcją zarządzania bezpieczeństwem Rittal Computer Multi Control (CMC). Firma przedstawi również nową generację sejfów modułowych na bazie platformy szaf TS 8. Obok znanego kontenera Data Center Container Rittal zaprezentuje rozwiązanie w wymiarach ISO.

Zasada "pay as you grow"

Wszystkie innowacje mają na celu wsparcie Klientów, przy jednoczesnym spełnianiu najwyższych wymagań. Rozwiązania Rittal dla infrastruktury IT funkcjonują zgodnie z zasadą "pay as you grow". Oznacza to, że mogą być rozszerzane elastycznie i zgodnie z aktualnymi potrzebami Klienta. Tym samym wpasowują się optymalnie w rozwój przedsiębiorstwa oraz jego działanie.

Dzięki standaryzacji i dopasowanym do siebie komponentom systemowym można zredukować koszty infrastruktury IT. Efektywne składniki i rozwiązania, jak na przykład urządzenia UPS lub zasilacze i klimatyzatory, dbają o wysoką sprawność, przy optymalnej wydajności.

Na stoisku Ritalla będzie można zobaczyć:

 • Nową szafę IT TS.
  - Podstawa dla wszystkich wymogów technologii sieci i serwerów.
  - Pełna kompatybilność systemu.
  - Bardzo szybki, beznarzędziowy montaż.
  - Praktyczna technologia zatrzaskowa.
  - Jednolite akcesoria dzięki nowej koncepcji 482,6 mm (19").
 • Rimatrix – skalowane centra obliczeniowe w pięciu wymiarach.
  Infrastruktura IT dla firm każdej wielkości - od najmniejszych do największych:
  1. Dla małych, zdecentralizowanych zastosowań w szafie
  2. Dla małych firm i/lub oddzielnych lokalizacji w sejfie
  3. Dla średniej wielkości zastosowań w obudowach
  4. Dla średniej wielkości rozwiązań IT w elastycznym kontenerze Data Centre Container z opcjami klimatyzacji
  5. Dla dużych Data Center z oddzielnymi pomieszczeniami
 • Cooling 
  Zobacz na żywo trzy różne koncepcje chłodzenia:
  - Klimatyzacja szafy z zastosowaniem LCP (Liquid Cooling Package) i chillerów IT
  - Klimatyzacja szeregowa z jednostkami do 60 kW
  - Klimatyzacja za pomocą chillerów IT i systemu powietrza obiegowego (CRAC)
 • Security 
  Sejf modułowy Rittal Poziom B:
  - Kompletne centrum obliczeniowe w fizycznej osłonie ochronnej
  - Bazaujący na strukturze ramy TS 8
  - Korzystne koszty instalacji Power
 • Listwy zasilające PDU:
  - Pełny, międzynarodowy zakres gniazdek
  - Technologia zaciskowa
  - Integracja z programem CMC i Rimatrix
  - Interfejs IP
 • Monitoring 
  CMC III (Computer Multi Control):
  - Łatwa instalacja bazująca na magistrali CAN
  - Integracja z oprogramowaniem RiZone

 

lokalizacja stoiska Rittal na CeBIT 2012

  follow us in feedly
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Rittal Sp. z o.o.
  ul. Krakowiaków 48, Warszawa
  tel.  22 310 06 00
  fax.  22 310 06 16
  www.rittal.pl
  $nbsp;
  REKLAMA
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl