Polskie firmy energetyczne mają szansę na promocję produktów i technologii w Korei Południowej - ENERGETYKA - UNIA EUROPEJSKA - POLSKA - EMISJA CO2 - NIEKONWENCJONALNE ŹRÓDŁA ENERGII - KOREA POŁUDNIOWA - GATEWAY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Polskie firmy energetyczne mają szansę na promocję produktów i technologii w Korei Południowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polskie firmy energetyczne mają szansę na promocję produktów i technologii w Korei Południowej

Polskie firmy z sektora energetycznego mają szansę na udział w misjach biznesowych w Korei Południowej organizowanych w ramach programu EU Gateway, który koordynuje firma doradcza Deloitte. Podczas pobytu za granicą wybrane podmioty będą mogły zaprezentować swoją ofertę firmom koreańskim zainteresowanym współpracą z Europą. Program jest realizowany przy współpracy z Unią Europejską. 

Podejmowana już po raz czwarty inicjatywa EU Gateway, ma pomóc przedsiębiorcom zarówno z Polski jak i innych krajów członkowskich Unii Europejskiej, rozwijać kontakty i działalność biznesową na rynkach azjatyckich. 

Spośród firm operujących w branży energetycznej do udziału w misjach zaproszone są podmioty, których działalność koncentruje się m.in. na: systemach wytwarzania, zarządzania i kontroli energii, efektywności energetycznej, oszczędności energii także z uwzględnieniem ograniczania emisji CO2, technologiach wodorowych i ogniwach paliwowych, biopaliwach, odnawialnych źródłach energii, kogeneracji, kontroli zanieczyszczenia powietrza, zarządzaniu odpadami i recyklingu. Obecnie Korea Południowa jest jednym z największych światowych producentów alternatywnych źródeł energii elektrycznej, co czyni ten kraj chłonnym rynkiem dla tego typu technologii. 

Termin składania aplikacji dla przedstawicieli z sektora energetycznego mija 3 lutego 2012 r. Misje odbędą się w dniach 11-15 czerwca 2012 r. 

W misjach biznesowych w ramach programu EU Gateway do Japonii i Korei mogą brać udział firmy, których kapitał całkowicie lub w większości (powyżej 50%) pochodzi z krajów UE. Dodatkowo niezbędne jest doświadczenie we współpracy biznesowej z zagranicznymi podmiotami oraz wykazanie się potencjałem wystarczającym do ewentualnego wejścia na rynek koreański lub japoński. 

Proces rekrutacyjny do programu EU Gateway składa się z dwóch etapów. Pierwszym krokiem dla firm jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Na jego podstawie koordynator projektu dokonuje weryfikacji odnośnie udziału w programie. Pozytywna decyzja powoduje przejście do drugiego etapu procesu polegającego na wypełnieniu formularza aplikacyjnego. 

Firma doradcza Deloitte, w ramach realizacji programu EU Gateway, jest odpowiedzialna za rekrutację firm do programu. Wraz z Komisją Europejską bierze udział w procesie selekcji podmiotów zainteresowanych uczestnictwem w misjach biznesowych w Japonii lub Korei Południowej, jak również zapewnia wsparcie na etapie przygotowań do misji dla wybranych przedsiębiorstw europejskich. 

Zarówno aplikacja do EU Gateway jak i bieżące wsparcie koordynatora programu są bezpłatne. Dodatkowo, wybrane do udziału w programie przedsiębiorstwa europejskie będą mogły zapoznać się z warunkami działania na rynku japońskim i południowokoreańskim, dzięki pomocy doświadczonych doradców oraz udostępnieniu sektorowych badań rynku. Zakwalifikowane firmy otrzymają również wsparcie finansowe w czasie przygotowań i uczestnictwa w misji biznesowej. 

Formularz aplikacyjny na misje biznesowe oraz dodatkowe informacje, w tym harmonogram rekrutacyjny dla pozostałych misji i sektorów znajdują się na www.eu-gateway.eu.

Źródło: Deloitte

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl