Gorzelnia będzie produkowała energię elektryczną - PRODUKCJA ENERGII - BIOGAZ - BIOGAZOWNIE - BIOGAZOWNIA ROLNICZA - WOLF SYSTEM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Gorzelnia będzie produkowała energię elektryczną
drukuj stronę
poleć znajomemu

Gorzelnia będzie produkowała energię elektryczną

Gorzelnia będzie produkowała energię elektryczną
fot. Wolf System

W Łanach Wielkich koło Gliwic otwarto gorzelnię z biogazownią, która zaspokoi zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz cieplną zakładu.

Do produkcji biogazu wykorzystywany będzie obornik i gnojowica oraz wywar pogorzelniany. Obornik będzie pochodził od 800 sztuk bydła, dzięki czemu do zakładu będzie dostarczanych 40 ton substratu dziennie. Następnie trafi on do fermentora, który jest podgrzewany ciepłem wytworzonym w biogazowni, wskutek czego powstanie biogaz, zasilający wytwornicę pary napędzającą gorzelnię.

W gorzelni przerabiana jest kukurydza uprawiana w gospodarstwach rolnych grupy producentów. Produkuje ona alkohol surowy oraz wywar przeznaczony do biogazowni. Z kolei organiczne produkty pofermentacyjne, powstające w trakcie procesu technologicznego, wykorzystywane są jako nawóz do użyźnienia gleby.

Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Bio-But, a zbiorniki do fermentacji substratu przygotowała firma Wolf System. Biogazownia posiada moc 0,5 MW. Wartość inwestycji wyniosła ok. 16 mln zł.

Źródło: portalspozywczy.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl