Znamy laureatów konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową - SILNIK - ASTOR - STEROWANIE - ROBOTYKA - RAMIĘ - KONKURS - PLC - AGH - ROBOT ANTROPOMORFICZNY - PRACA DYPLOMOWA - SIECI NEURONOWE - ASYNCHRONICZNY - GE INTELLIGENT PLATFORMS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Znamy laureatów konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową
drukuj stronę
poleć znajomemu

Znamy laureatów konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową

Znamy laureatów konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową
źródło: PAP

Michał Skałecki z Politechniki Wrocławskiej jest zwycięzcą XIII edycji konkursu Astor na Najlepszą Pracę Dyplomową. Konkurs rozstrzygnięto 25 listopada w Krakowie.

Michał Skałecki z Politechniki Wrocławskiej zajął pierwsze miejsce dzięki pracy pt. "Symulator kotła parowego z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych", napisanej pod kierunkiem dr. inż. Andrzeja Jabłońskiego.

Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Stanclik z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Jest autorem pracy pt. "Układ sterowania ramieniem robota antropomorficznego" - napisanej pod kierunkiem dr inż. Marcina Sidziny.

Trzecie miejsce zajął Jakub Sotwin, autor pracy pt. "Bazujące na PLC stanowisko diagnostyczne do testowania sterowników PLC GE Intelligent Platforms", napisanej pod kierunkiem dr inż. Krzysztofa Oprzędkiewicza z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Wyróżnienie otrzymał Piotr Rupniewski z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej - autor pracy pt. "Projekt stanowiska aktywnego obciążania silnika asynchronicznego", napisanej pod kierunkiem dr inż. Marcina Sidziny.

Konkurs na Najlepszą Pracę Dyplomową jest organizowany przez firmę ASTOR nieprzerwanie od 1998 roku. W tym roku po raz pierwszy odbył się w nowej formule.

"Zmieniona formuła podniosła atrakcyjność konkursu i wydaje się, że zdopingowała finalistów. Wysoki poziom prezentacji w ogóle nie wskazywał, że mamy do czynienia ze świeżo upieczonymi absolwentami. W kontekście tak wysokiego poziomu, samo zakwalifikowanie się do grona finalistów jest ogromnym wyróżnieniem" - komentuje prezes ASTOR i przewodniczący jury Stefan Życzkowski.

Do finału zakwalifikowało się siedmiu najlepszych dyplomantów, którzy dostali szansę zaprezentowania się przed kapitułą konkursową swoich dokonań. Po przedstawieniu prac konkursowych, jurorzy mieli czas na wybór trzech najlepszych i jednocześnie najciekawiej omówionych prac.

Oprócz rozstrzygnięcia konkursu 25 listopada odbyło się również seminarium pt. "Moc technologii dla edukacji". Dotyczyło ono między innymi współpracy firmy ASTOR z uczelniami technicznymi.

"Połączenie rozstrzygnięcia konkursu prac z seminarium dla edukacji ma na celu zaakcentowanie wartości, jaką dla firmy ASTOR ma współpraca z placówkami dydaktycznymi" - wyjaśnia Życzkowski.

Podsumowując spotkanie, Życzkowski zapowiedział od następnej edycji konkursu rozszerzenie formuły o średnie szkoły techniczne. Tematyka prac zgłaszanych do konkursu może być związana z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych lub stanowiskami zrobotyzowanymi.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl