Błyskawicznie ładujące się baterie - ZASILANIE - BATERIE - AKUMULATORY - NTT DOCOMO - ŁADOWARKA - ŁADOWANIE - ELEKTRONIKA UŻYTKOWA - CEATEC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Błyskawicznie ładujące się baterie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Błyskawicznie ładujące się baterie

Błyskawicznie ładujące się baterie

Japońscy badacze opracowali nowy typ baterii do smartfonu, ładującej się w 10 minut. Jest to obecnie najszybciej ładująca się bateria urządzenia mobilnego - poinformowały media. 

Nową baterię do smartfonu opracowali naukowcy i inżynierowie, pracujący dla największego japońskiego operatora telekomunikacyjnego i jednocześnie producenta sprzętu telekomunikacyjnego - NTT DoCoMo. Jego klientami jest 58 mln Japończyków.

Przedstawione na trwających w Tokio targach elektronicznych CEATEC urządzenie jest na razie tylko prototypem. Konstrukcja przypomina grubą kopertę. Nie ma znacząco wyższej pojemności niż obecnie montowane baterie litowo-jonowe, ale w zorganizowanych na targach testach osiągnęło czasy ładowania około 10 min. 45 sek. Zdecydowanie większe jest natężenie przy ładowaniu - w klasycznej baterii litowo-jonowej sięga ono 0,55 A, podczas kiedy w przypadku baterii NTT wynosi ono 5,85 A.

Bateria jak na razie współpracuje tylko z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu operacyjnego Android - poinformował magazyn "Technology Review".

Jak zauważa "Asia Times", szczegóły konstrukcyjne baterii pozostają tajemnicą. Jednak według informacji nieoficjalnych, taką szybkość ładowania bez przegrzewania się baterii osiągnięto przy zastosowaniu nowych elektrod. Anoda nowej baterii ma być oparta na związku krzemu, podczas gdy katoda - na grafenie i nanocząsteczkach srebra.

Jak stwierdza portal "Engadget", NTT DoCoMo poinformował, iż bateria znajdzie się na rynku "najszybciej, jak to możliwe"; według "Asia Times", będzie ona dostępna na rynku w ciągu 1-2 lat.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl