Ekologiczne inwestycje doprowadziły miasto do bankructwa - SOLARY - OGRZEWANIE - INSTALACJE SOLARNE - OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ekologiczne inwestycje doprowadziły miasto do bankructwa
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ekologiczne inwestycje doprowadziły miasto do bankructwa

Ekologiczne inwestycje doprowadziły miasto do bankructwa
fot. UM Praszka

Żadne miasto nie postawiło tak na ekoinwestycje, jak niespełna 9-tysięczna Praszka w woj. opolskim. Żadna inna gmina nie znalazła się też przez to na krawędzi bankructwa - czytamy w „NTO". 

Prawie 40 milionów złotych - tyle wydano w ostatnich latach w Praszce na ekoinwestycje. Liczące 8,4 tys. mieszkańców miasteczko na północy Opolszczyzny ma najnowocześniejszą w regionie oczyszczalnię ścieków, ekologiczny system ogrzewania oraz tysiące solarów na dachach bloków.

- Jesteśmy prekursorem w województwie, nie znam drugiej takiej gminy, która tak mocno inwestuje w ekologiczne inwestycje - mówi burmistrz Jarosław Tkaczyński. 

Problem w tym że do samej oczyszczalni miasto dopłaca co roku grubo ponad 2 miliony złotych, zaś długi za gaz są takie, że dostawca zakręcił już raz kurek dla całego miasta. Z setki solarów na dachach niektóre nie są podłączone, bo koszty za ciepłą wodę i tak nie spadają.

PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl