500 000 zainstalowanych stacji POWERLINK - B&R - POWERLINK - SYNCHRONIZACJA NAPĘDÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 500 000 zainstalowanych stacji POWERLINK
drukuj stronę
poleć znajomemu

500 000 zainstalowanych stacji POWERLINK

500 000 zainstalowanych stacji POWERLINK
fot. B&R
Ostatnio zainstalowana stacja to system napędowy oparty o sieć POWERLINK w maszynie pakującej firmy Mediseal (członek grupy KÖRBER MEDIPAK Group). Firma Mediseal koncentruje się głównie na branży farmaceutycznej i kosmetycznej i szczególnie troszczy się o zapewnienie maksimum bezpieczeństwa, wydajności i elastyczności maszyn. Przekazanie stacji, ze względu na przełomową liczbę, miało uroczysty charakter i odbyło się podczas tegorocznych targów w Hanowerze przez przedstawicieli B&R i organizacji EPSG.( Ethernet POWERLINK Standardization Group).

"POWERLINK zapewnia optymalną synchronizację napędów – jest to znacząca korzyść przy realizacji złożonych zadań napędowych, takich jak  wymagają tego nasze linie pakujące " stwierdza  Winfried Holtey, specjalista ds. badań i rozwoju w Mediseal.

POWERLINK, sieć opracowana w 2001, jest obecnie zaimplementowana u ponad 2.500 producentów maszyn na całym świecie. Dzięki otwartej technologii (open source technology) jest jedynym w pełni otwartym i dostępnym bez licencji protokołem sieci deterministycznej na rynku.

" Inne protokoły sieci Ethernet zapewniają synchronizację na średnim lub co najwyżej na dobrym poziomie lub specjalizują się w komunikacji krzyżowej ," wyjaśna Frank Winter, General Manager B&R Niemcy. POWERLINK gwarantuje wymianę danych pomiędzy stacjami sieci w czasie rzeczywistym z synchronizacją na najwyższym poziomie, niezależnie od topologii sieci.

Źródło: B&R

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl