Już za cztery lata energia w Polsce droższa niż w krajach starej UE - ENERGETYKA - RYNEK ENERGII ELEKTRYCZNEJ - UNIA EUROPEJSKA - POLSKA - CENY ENERGII - EUROPA - EUROPEJSKI PAKIET ENERGETYCZNY 3X20 - POLITYKA KLIMATYCZNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Już za cztery lata energia w Polsce droższa niż w krajach starej UE
drukuj stronę
poleć znajomemu

Już za cztery lata energia w Polsce droższa niż w krajach starej UE

Według cytowanego przez „Rzeczpospolitą” Henryka Kalisia, przewodniczącego Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu, w efekcie unijnej polityki klimatycznej już za cztery lata cena energii dla przemysłu w Polsce będzie wyższa niż w krajach starej Unii. 

Prognozy wskazują, że po wprowadzenie przez Polskę wszystkich wymaganych ograniczeń w emisji CO2, energia w naszym kraju będzie w 2015 r. o 7 proc. droższa niż w Hiszpanii i o 20 proc. niż w Belgii i Holandii. Najniższa cena energii będzie we Francji, gdzie będzie można kupić ją o 40 proc. taniej niż w Polsce – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Gazeta zwraca uwagę, że jeżeli Polska nie zdecyduje się na wypłatę rekompensat najbardziej energochłonnym firmom, w kolejnych latach różnice pomiędzy ceną energii w innych krajach i w naszym kraju będą się pogłębiać. Według Henryka Kalisia polski rząd ma taką możliwość, musi z niej jednak skorzystać.

Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu postuluje natomiast wprowadzenie dodatkowych systemów wsparcia przedsiębiorstw energochłonnych zmniejszających obciążenia podatkowe.

Źródło: Rzeczpospolita
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl