Pluton w glebie w pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej w Japonii - ENERGETYKA JĄDROWA - PLUTON - PROMIENIOWANIE JONIZUJĄCE - GLEBA - RADIOAKTYWNOŚĆ - FUKUSHIMA - TEPCO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pluton w glebie w pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej w Japonii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pluton w glebie w pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej w Japonii

Pluton w glebie w pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej w Japonii

Niewielką ilość plutonu, który wydostał się z japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I, poważnie uszkodzonej 11 marca przez trzęsienie ziemi i falę tsunami, po raz pierwszy znaleziono w glebie w pobliżu tej siłowni - informuje w poniedziałek Kyodo.  

Profesor Masayoshi Yamamoto z Uniwersytetu Kanazawa podkreślił jednak, że ilość plutonu w próbkach gleby pobranych w mieście Okuma w prefekturze Fukushima, w odległości 1,7 km od bramy wjazdowej do uszkodzonej elektrowni, jest mniejsza niż przeciętna ilość plutonu wykrywana w przeszłości w Japonii po próbnych wybuchach nuklearnych za granicą.

Próbki zostały pobrane przez ekipę naukowców z Uniwersytetu Hokkaido przed 22 kwietnia - informuje Kyodo. Analiza wykazała, że pluton wydostał się z uszkodzonej siłowni.

W sobotę operator elektrowni Fukushima I, - firma TEPCO - poinformował, że promieniowanie w powietrzu osiągnęło w tej siłowni rekordowy poziom 4 tys. milisiwertów na godzinę. Zmierzył je robot w budynku uszkodzonego reaktora nr 1.

TEPCO ostrzegło też, że w elektrowni zalega ponad 100 tys. ton silnie promieniotwórczej wody chłodzącej. Koncern wyraża obawy, że w nadchodzącej porze deszczowej radioaktywna ciecz może się przedostać do otoczenia.

Po 11 marca ze strefy w promieniu 20 km od elektrowni Fukushima I ewakuowano mieszkańców.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl